lekkie zachmurzenie
Wójt ukrywa wynagrodzenia osób publicznych w urzędzie. Sprawa trafi do Sądu!
19 listopada 2019 r. | 10:21

Wójt Tomasz Kucharski nie udostępnił mi wynagrodzenia osób publicznych zatrudnionych w Urzędzie Gminy Olsztyn, twierdząc, że nie jest to informacja publiczna i według niego mój wniosek pozostaje bez rozpatrzenia.

Trudno się zgodzić z decyzją Wójta, gdyż wielokrotnie Sądy w Polsce uznawały wynagrodzenie za informację publiczną, podobne stanowisko ma Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Częstochowie (jest mnóstwo orzeczeń w w tej sprawie - TUTAJ).

Na pismo Wójta dziś złożyłem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach.

Panie Wójcie, gdzie ta transparentność?

Jedna odpowiedź do “Wójt ukrywa wynagrodzenia osób publicznych w urzędzie. Sprawa trafi do Sądu!”

1. pyt pisze:

to ile milinów oni zarabiają ??