zachmurzenie umiarkowane
21°
19°
sobota
Kto zostanie “Olsztyńskim Aniołem Stróżem”?
10 października 2019 r. | 10:32
0

Już po raz dwunasty Wójt Gminy Olsztyn wyróżni Statuetkami „Olsztyńskiego Anioła Stróża” osoby lub instytucje, które w sposób szczególny przyczyniają się lokalnej społeczności oraz dbają o rozwój i promocję Gminy Olsztyn.

Statuetki laureatom wręczy wójt Tomasz Kucharski podczas XII Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn, który odbędzie się 30 listopada 2019 roku w Jurajskim Olsztynie. Zebrane środki zostaną przeznaczone na wieloraczki urodzone w lipcu w Gminie Olsztyn.

Przyznawanie Statuetek ma na celu uhonorowanie osób lub instytucji szczególnie zasłużonych dla Gminy Olsztyn za ich działalność, twórczość, aktywność czy też konkretne czyny, które w sposób znaczący wpływają na rozwój lub promocję Gminy Olsztyn. Statuetka może być przyznana osobie fizycznej, prawnej, instytucji, indywidualnie lub zbiorowo w następujących kategoriach: działalność społeczna i troska o człowieka; oświata, kultura i sztuka; sport i kultura fizyczna; gospodarka i przedsiębiorczość; promocja i turystyka; inne szczególne zasługi na rzecz Gminy.

Wnioski o przyznanie Statuetki mogą składać: Wójt Gminy Olsztyn, Radni Gminy Olsztyn, Rady Sołeckie z terenu gminy, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty.

Decyzję o przyznaniu Statuetki podejmuje Wójt Gminy Olsztyn na wniosek powołanej przez Niego Kapituły Statuetki.

Zgłoszenia kandydatów do Statuetki przyjmowane będą do 31 października 2019 roku. Regulamin oraz formularz wniosku można pobrać ze strony urzędu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *