zachmurzenie duże
poniedziałek
UMiG w Żarkach
Nowa książka o Zrębicach
19 października 2023 r. | 11:27
6

12 października swoją premierę miał album historyczny „Zrębice – szkice z dziejów parafii i miejscowości”. Nowe wydawnictwo to kompozycja niepowtarzalnych fotografii i tekstów źródłowych opatrzonych historycznym komentarzem Marka Romańskiego.

Wydawnictwo zostało sfinansowane ze środków budżetu Miasta i Gminy Olsztyn, z funduszu sołeckiego. /UMiG/6 odpowiedzi na “Nowa książka o Zrębicach”

 1. obywatel pisze:

  No dobrze, ale panie Romański – zamiast zająć się czymkolwiek dla miejscowości, którą Pan reprezentuje, piszę pan książkę o innej wsi. Za co panu płacą dietę radnego z Kusiąt? Już nie mówię, by pisać książkę o Kusiętach, ale chodzi o jakąkolwiek aktywność na tej wsi. Chyba wyborcy panu podziękują na wiosnę. Teraz będzie Pan reprezentował Zrębice???

  2
  4
 2. Marek pisze:

  Remont drogi przez Kusięta Krótkie, poprawa nawierzchni drogi za torami, ogrodzenie boiska, szatnie dla piłkarzy, nowy samochód dla straży, organizacja 100 lecia szkoły, broszura pt”Historia Szkoły Podstawowej w Kusiętach”, pomoc panu dyrektorowi w sprawach przyszłości szkoły, lampy na każdym słupie, wycięcie części drzew w kierunku Olsztyna, remont drogi od przejazdu do remizy – realizacja do końca tego roku, projekt trasy rowerowej z Olsztyna do Srocka przez Kusięta Krótkie z odwodnieniami i wjazdami na posesję. Realizacja po zdobyciu pieniędzy unijnych. Książka o Kusiętach jest pisana. Niestety do tej pory nie było pieniedzy na jej druk. Na ostatnim zebraniu wiejskim cześć mieszkańców stwierdziło, że książa to bzdury i nie warto jej pisać. Nie wiem więc czy ją pisać. Oczywiście zawsze można więcej. Proszę startować, wygrywać i zrobić zwyczajnie więcej. Proszę pisać pod swoim nazwiskiem. W przeciwnym wypadku uważam dyskusję na tym forum za zwykły hejt i złośliwość. Pozdrawiam

  5
  3
 3. Mirosław S. pisze:

  Natomiast likwidacja Komunikacji miejskiej w Kusietach była błędem . Czemu Radni tak głosując jak p. Kucharski ?

  2
  1
 4. Marek pisze:

  Radni z Kusiąt tak nie głosowali. Proszę zobaczyć wynik tego głosowania. Jest dostępny na internecie. Pozdrawiam

  1
  2
 5. Mirosław S. pisze:

  Panie Marku z całym szacunkiem , ale trzeba było , Wy jako radni zrobić wszystko aby utrzymać komunikację MPK.
  Dlaczego pozwalacie panu Kucharskiemu na wszystko , co on chce to nie ma sprzeciwu . Jako Kusiąta, trzeba było stawiać twarde ale to twarde Veto . Sprzeciw pozorny , lub taktyczny , to nie jest żaden sprzeciw. Bardzo proszę wziąć te uwagę pod rozwagę. Proszę tego nie brać jako złośliwość . Tylko głos mieszkańców cześci Kusiąt. Niekiedy warto usiąść i pomyśleć . Radnym się bywa , a człowiekiem się jest.

 6. AniaMk6 pisze:

  Panie Marku, czemu pań obraża ludzi, i pisze, że uznali książkę o Kusietach za bzdurę. Proszę nie przeinaczać, bo brzmi to jakby Pan wszystkich na wsi miał za głupców, pogardzających wiedzą. A Pan najmądrzejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *