ulewy
20°
19°
piątek
UMiG w Olsztynie
Uroczystości związane z nadaniem Olsztynowi praw miejskich
13 września 2022 r. | 12:27
2

W miniony weekend odbyły się uroczystości związane z nadaniem Olsztynowi praw miejskich. Podczas koncertu Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum na rynku w Olsztynie, rozdano również pamiątkowe statuetki. Otrzymali je m.in. komendanci miejskich służb mundurowych, policji i straży pożarnej oraz starostwa powiatu częstochowskiego.

Poniżej kilka zdjęć.

PAWEŁ GĄSIORSKI

UMiG w Olsztynie

UMiG w Olsztynie

UMiG w Olsztynie

UMiG w Olsztynie

UMiG w Olsztynie

 2 odpowiedzi na “Uroczystości związane z nadaniem Olsztynowi praw miejskich”

  1. EM pisze:

    Szału nie było , kolejna przykrywka przekrętu . Tyle autorytetów i żaden nie powiedział prawdy o nadaniu praw miejskich . Najpierw trzeba być miastem żeby naturalnie nabyć prawa miejskie , a nie po to żeby zamienić wójta w burmistrza . Jakim kosztem ?

  2. chmm pisze:

    Kosztem podatników oczywiście i przedłużeniu posady obecnie panującego o kolejne kadencje w związku ze zmianą tytułu. Ogólnie względem Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pełne uznanie dla wykonawców, lecz pod względem dostrojenia nagłośnienia to totalna masakra. Repertuar mógłby być bardziej dostosowany na “ojczysty język” i zrozumiały do okoliczności…..

    Jeszcze jedno moje drobne pytanie odnośnie ochrony tejże uroczystości, czy ta firma była wyłoniona w drodze przetargu jako firma pełniąca zabezpieczenie imprez masowych ?? czy też poprostu miało być to się zapłaciło i było ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *