zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
Zapraszamy do zwiedzania Zamku w Olsztynie
11 maja 2020 r. | 13:13
0

Zarząd Spółki do Zagospodarowania Wspólnoty Gruntowej wsi Olsztyn informuje, że od dwóch tygodni zniesiony został zakaz wstępu na teren zamku w Olsztynie.

Cennik opłat za wstęp na zamek:
Bilet normalny – 7,oo zł – osoby dorosłe;
Bilet ulgowy – 4,oo zł – dzieci, młodzież, studenci, emeryci i renciści;
Dzieci do lat 7 wstęp za darmo.

Przypominamy zasady i ograniczenia w przemieszczaniu się:

1. Minimalna odległość między pieszymi 2 metry (szczególnie ważne w momencie zakupu biletów wstępu na bramkach wejściowych na zamek).

Wyłączeni z tego obowiązku są: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia) a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie.

2. Zakaz wychodzenia na ulicę nieletnich bez opieki dorosłego – dzieci i młodzież nie mogą wyjść z domu bez opieki. Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego usprawiedliwia ich obecność na ulicy.
Obowiązuje dzieci i młodzież, które nie ukończyły 13 roku życia.

3. Obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych – dotyczy noszenia maseczek lub innego rodzaju zasłaniania ust i nosa. Wszyscy (oprócz kilku wyjątków) mają obowiązek zasłaniania ust i nosa na ulicy, podczas ruchu pieszego, w urzędach, sklepach, miejscach świadczenia usług, zakładach pracy. /Zamek Olsztyn/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *