zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
piątek
Gmina daje ulgi niektórym przedsiębiorcom
01 maja 2020 r. | 13:19
1

Urząd Gminy Olsztyn poinformował, że Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, wydał zarządzenie w sprawie ustalenia stawek czynszu za najem lokali użytkowych i dzierżawy gruntów pod działalność usługową, stanowiących własność Gminy Olsztyn w okresie obowiązywania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii.

Na podstawie Zarządzenia przedsiębiorcy, którzy z powodu epidemii ze względu na czasowy zakaz zaprzestali swojej działalności, należności czynszowe za najem lokali użytkowych i dzierżawę gruntów pod działalność usługową, zapłacą w wysokości 1% dotychczasowej stawki. Po wycofaniu ograniczeń przedsiębiorcy otrzymają trzymiesięczną ulgę w postaci 50% dotychczasowej stawki.

Najemcy lokalu, którzy udowodnią spadek obrotów gospodarczych o nie mniej niż 30% zapłacą obniżoną o 50% stawkę czynszu w okresie występowania stanu epidemii.

Niestety, Wójt Tomasz Kucharski nie przedstawił planu pomocy pozostałym przedsiębiorcom, którzy nie prowadzą działalności na mieniu gminnym. Może by tak ulga za podatek od gruntu?

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Gmina daje ulgi niektórym przedsiębiorcom”

  1. Aśka pisze:

    dba o swoich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *