zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
fot. Szkoła Podstawowa w Olsztynie
Rusza rekrutacja do szkół w gminie Olsztyn
13 stycznia 2022 r. | 12:13
18

Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn podaje do wiadomości terminy i kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym i uzupełniającym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto i Gminę Olsztyn w roku szkolnym 2022/2023.

Załączniki:
LOGO PDF Zarządzenie Nr 4/2022 Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn z dnia 11 stycznia 2022 r. w sprawie ustalenia na rok szkolny 2022/2023 harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto i Gminę Olsztyn.

LOGO PDF Uchwała Nr XVIII/194/17 Rady Gminy Olsztyn z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Olsztyn oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

LOGO PDF Uchwała dot.rekrutacji do kl.I spUchwała Nr XVIII/195/17 Rady Gminy Olsztyn z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Olsztyn oraz określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia tych kryteriów.

Wnioski:
LOGO WORDWniosek o przyjęcia do oddziału przedszkolnego
LOGO WORDWniosek o przyjęcia do przedszkola
LOGO WORDWniosek o przyjęcie do klasy I SP
LOGO WORDZgłoszenie do I klasy SP
UG18 odpowiedzi na “Rusza rekrutacja do szkół w gminie Olsztyn”

 1. tomasz_terka pisze:

  Zobaczcie sobie raport Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach dla gminy Olsztyn, opublikowany 10 stycznia 2022 r. Oczywiście morze nieprawidłowości, ujawnienie, że tajemniczy “podatnicy” nie uiszczają podatków za działalność gospodarczą, ale…
  ZAJRZYJCIE NA STRONĘ 23 raportu. Tam jest prawdziwa bomba. Pani Wicewójt Olsztyna została zobligowana do zwrócenia kilkudziesięciu tysięcy “przypadkowo” pobranego dodatku funkcyjnego. WSTYD I HAŃBA Pani Haładyj!!!
  Czytajcie ten raport tutaj: https://riokatowice.bip.net.pl/?a=16344

 2. Mieszkaniec pisze:

  Dzięki za info. To było do przewidzenia. Mam nadzieje że mieszkańcy się opamiętaja i skończą rzady lokalnego ukladu.

 3. Madka_polka pisze:

  Czy Pani Bożek będzie jeszcze uczyć w szkole, nie wiem do kogo zapisać mojego przyszłego pierwszoklasistę?

  • mieszkaniec pisze:

   Masz jeszcze wybór, lecz tej szkoły nie polecam, są tam nauczycielki które znęcają się nad dziećmi. Dyrektorka o tym wie i każdy wybryk zamiata pod dywan.

   4
   1
   • Tonny Olsztyński pisze:

    Jeżeli dochodzi do takich zdarzeń, to jako Rodzice jestescie zobowiązani zawiadomić odpowiednie organy. Nie radzę zawiadamiac kuratorium w Czestochowie, to na nic. Jeżeli juz to ,Kuratorium Wojewódzkie w Katowicach.

    • mieszkaniec pisze:

     Zgłoszenie na komisariacie w Olsztynie mija się z celem, tu nawet zgłoszenia nie chcą przyjąć wręcz odradzają takie działanie.

    • Madka_polka pisze:

     Jako nowa mieszkanka nie wiedziałam, że w tej szkole taka patologia ma miejsce . Aż jestem ciekawa co tam się jeszcze wyprawia?

   • STACHA1300 pisze:

    A może ktoś dać jakiś przykład konkretny? Bo brzmi to niepokojąco?
    Co prawda 20 lat temu coś takiego tutaj było normą, bo samiśmy to przechodzili – i wszyscy pamiętaja takiego np. takiego jednego pana od nutek. Ale w dzisiejszych czasach????? Mam nadzieję, że nie rzucacie słow na wiatr (albo prowokacja, mowa nienawiści itp.). Jeżeli ktoś ma przykład, chętnie się zapoznam, bo też nie puszczę dziecka do takiej szkoły.

    • mieszkaniec pisze:

     Osoba która rozpoczęła ten wątek zapytała o pewną panią nauczycielkę. Poszukaj informacji o tej pani, a dużo Ci to powie.

     • jurajski_wonsz pisze:

      Ale ona jest bohaterką pozytywną, czy negatywną w tej opowieści??
      Ja słyszałem wiele pogłosek od znajomych, co mają dzieci w tej szkole, ale jak się nie uczestniczy w tym, to się nie wie po prostu. A tą paną to pamiętam jeszcze z czasów, kiedy sam chodziłem do podstawówki w Olsztynie ponad 20 lat temu.

     • mieszkaniec pisze:

      @jurajski_wonsz pogłoski są prawdziwe.

     • zrembicollo pisze:

      Ale to na serio ktoś z rodziców poszedł na komisariat ze skargą na nauczyciela, jak ktoś pisze powyżej???

   • Mateuszek_3be pisze:

    Ja z podstawówki to kojarze tylko ciągle darcie ryja na mnie i moich kolegów i jeszcze wyzywanie od głąbów. Kilku z tych “głąbów” wyszło na ludzi i żyje sobie lepiej aniżeli pedagodzy z tamtych lat …

    • mieszkaniec pisze:

     Co raz więcej patologi wychodzi na światło dzienne i bardzo dobrze. Dyrektorka, potonauczyciele, pedagog szkolny powinni ponieść konsekwencje swoich zaniechań i tuszowania patologii.

     • GRAŻA POZORY STWARZA pisze:

      Przecież tutaj wszyscy są spokrewnieni. Obecna p. dyrektor SP to córka dawnej dyrektorki. Dawny dyrektor gimbazy to brat pani B. i tak dalej, i tak dalej.

 4. Tutejszy pisze:

  Moje dziecko nie bedzie chodzic do szkoly w Olsztynie, ze wzgledu na panujace tam zwyczaje.

 5. Maja i Gucio pisze:

  W przedszkolu w Olsztynie jest bardzo duzo dzieci.Rowniez z poza naszego terenu.Są tworzone liczne grupy po 25 dzieci. Czy Pani z pomocą opiekunki jest w stanie zająść sie tak dużą liczbą dzieci np ;3 latków?

  • jurajski_wonsz pisze:

   A czy w przedszkolu pracuje jeszcze synowa pani Irci ? Tu jest taki dziwny układ rodzinno towarzyski. Wszyscy dziwnie są ze sobą spokrewnieni. Jak to tak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *