zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
fot. Gmina Olsztyn
Będzie trasa rowerowa pomiędzy Zrębicami a Jaroszowem!
03 grudnia 2020 r. | 09:09
1

Gminy Olsztyn i Żarki podpisały umowy z wykonawcami na realizację 10-kilometrowej trasy rowerowej, która połączy obie gminy.

Inwestycja polega na budowie trasy rowerowej o długości 10,2 km w ciągu Regionalnej Trasy Rowerowej na odcinku Zrębice, Krasawa - Gmina Olsztyn (5,618 km); Suliszowice, Jaroszów - Gmina Żarki (4,615 km). W ramach projektu zostaną wykonane również trzy Miejsca Odpoczynku Rowerzysty. Koszt inwestycji to niespełna 9 mln zł, a kwota dofinansowania z Unii Europejskiej to 6,4 mln zł.

Budowa trasy regionalnej będzie miała istotny wpływ na życie mieszkańców miejscowości Zrębice, Krasawa, Suliszowice i Jaroszów. Brak infrastruktury rowerowej uniemożliwiał bezpieczne poruszanie się wzdłuż ruchliwych dróg powiatowych i gminnych. Realizacja projektu podkreśli też atrakcyjne walory województwa śląskiego w zakresie Szlaku Orlich Gniazd i Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Kulturowego Paulinów, a tym samym ułatwi promocję województwa jako regionu przyjaznego mieszkańcom i turystom.

Celem projektu jest zwiększenie atrakcyjności transportu publicznego w województwie śląskim poprzez rozwój regionalnych tras rowerowych.Jedna odpowiedź do “Będzie trasa rowerowa pomiędzy Zrębicami a Jaroszowem!”

  1. MORTOŁEK pisze:

    W Zrębicach nie przestaje mnie zadziwiać, że tamtejszy proboszcz, mając pod kuratelą dwie wioski, potrafi jeździć tego rodzaju limuzyną 😀 Ale dobrze, że robią tą drogę. Jak go będzie suszyło, będzie mógł skoczyć do sklepu w Zawadzie na rogu (koło Jaroszowa). Tam jest otwarte całą dobę.

    1
    1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *