zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
Będzie trasa rowerowa ze Zrębic do Żarek
06 kwietnia 2020 r. | 11:46
0

Urząd Gminy Olsztyn poinformował, że gmina Olsztyn ogłosi przetarg na budowę trasy rowerowej przez całe Zrębice, Krasawę i Suliszowice do Żarek o długości 10,4 km.

Budowa trasy rowerowej będzie w całości sfinansowana ze środków unijnych oraz budżetów Olsztyna i Żarek. Dofinansowanie unijne wyniesie około 6 412 204,38 zł, a całość projektu ma zamknąć się kwotą 8 969 279,35 zł. W ramach całego zadania powstanie pełnowymiarowa trasa rowerowa o długości 10,4 km wykonana z asfaltobetonu na podbudowie z kruszywa kamiennego (Odcinek ścieżki na terenie Gminy Olsztyn będzie mierzył ponad 5,5 km, koszt prawie 5 mln zł.)

Ścieżka pobiegnie wzdłuż trasy krajowej nr 17 zgodnie z korytarzem ruchu rowerowego wg ,,Założeń regionalnej polityki rowerowej Województwa Śląskiego wraz z koncepcją sieci regionalnych tras rowerowych".

Wzdłuż powstaną trzy miejsca obsługi rowerzystów: w Zrębicach, na początku miejscowości Suliszowice przy Leśniczówce oraz na tzw. Górce w połowie trasy Suliszowic - Jaroszów. /UG Olsztyn/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *