bezchmurnie
-3°
-7°
środa
Blisko 2,5 mln zł budowę drogi z Biskupic do Choronia
07 lutego 2023 r. | 13:03
15

Gmina Olsztyn pozyskała środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na budowę drogi gminnej w miejscowości Biskupice-gmina Olsztyn do granic miejscowości Choroń - gmina Poraj.

Łącznie na ten cel gmina Olsztyn pozyskała 2 466 000 zł, a inwestycja po stronie gminy zamknie się kwotą 6 007 000 zł.

PAWEŁ GĄSIORSKI15 odpowiedzi na “Blisko 2,5 mln zł budowę drogi z Biskupic do Choronia”

 1. Pgock pisze:

  Czy to jest prawda ,że Gmina chcą wywłaszczac z tego powodu właścicieli działek ? Temat jest ponoć poważny.

  • Jaś pisze:

   Subiektywnie myślę, że to były wójt , dziś burmistrz Kucharski buduje prawdopodobnie ułatwienia dojazdu dla nowych klientów do stajni biały ….coś tam , coś tam , i być może dla przyszłych klientów hoteli na działkach burmistrza , które sobie dopuścił mając z tego powodu zarzuty prokuratorskie, ale może się mylę.

   4
   1
 2. ThomasCook pisze:

  A ja się zastanawiam, czy te 3,5 mln zł z budżetu gminy nie można byłoby lepiej wykorzystać? Rozumiem, że jest dotacja itd. ale z budżetu gminy publiczne pieniądze przeznaczane są na drogę z której niewielu z nas skorzysta.

 3. Pgock pisze:

  Zadałem na forum powyższe pytanie, ponieważ słyszałem że są próby wywłaszczenia właścicieli . A to jest już poważna sprawa, czy ktoś to może potwierdzić jeszcze ?

 4. Pgock pisze:

  To jest wasza własność , wasze święte prawo do ziemi . Rodzi się pytanie dlaczego Gmina nie chce zapłacić , przecież nie jest biedna ? A może pan Kucharski z własnej kieszeni by zapłacił …

 5. Bolesnaprawda pisze:

  A co w tej kwestii mają do powiedzenia radni z Biskupic ?

  • Nnw pisze:

   Raczej radna z Biskupic, lecz ona nic nie powie nawet nie piśnie. Widać to nawet w statystykach głosowań na radnych na tej stronie. co do wywłaszczeń to sprawa nie tyczy się tylko Biskupic ale i innych wiosek w których gmina zabrała metry z działek np. pod poszerzenie drogi. Tutaj akurat winni są sami mieszkańcy nie składając sprzeciwu podczas wyłożenia planu zagospodarowania do publicznych konsultacji, ale najbardziej radnych że nie oponują przeciw temu. Ale jak wiadomo że tańczą jak im zagrają.

   • Jaś pisze:

    Czy ktoś złożył protest do planu czy też nie , to nie ma znaczenia , gmina musi zapłacić za wywłaszczenie, jeśli nie zapłaci można wystąpić na drogę sądową.

   • ThomasCook pisze:

    Czyli potwierdza się wiadome, że bardziej mamy BEZradnych aniżeli radnych w urzędzie. W sumie sołtysów też się to tyczy, bo tylko pochlebne komentarze na Facebooku piszą zamiast działać w imieniu i intencji mieszkańców. A najgorsze jest to, że nie widać opozycji, która porwała by lud na barykady (umysłowe i układowe)

    • Bolesnaprawda pisze:

     Szczególnie Pani sołtys w Olsztynie dziękuję burmistrzowi Kucharskiemu za każde dobrodziejstwo.Radni , jest taki jeden który na facebooku oddaj peany TK.
     Ale tak poważnie czy jest na widoku kontrkandydat dla Kucharskiego ? Przecież obecni radni , to tak są potrzebni ? Robią to co chce TK…

 6. Pgock pisze:

  Czyli radni siedzą jak to się mówi w kieszeni TK. Natomiast ludzie powinni się zebrać, ale to wszyscy i pójść do Kucharskiego , ale postawić mu się .

  • Jaś pisze:

   Dobry pomysł , tylko trzeba skutecznie powiadomić zainteresowanych , a diabeł nie taki straszny jak go malują.

 7. Neutralny pisze:

  Ble ,ble, ble. Mało was nawet do pieczenia chleba a co dopiero do przeciwstawienia się zorganizowanej ekipie , która porzuci gminę dopiero jak wyssie do kości .

 8. Autochton pisze:

  Ups .Ktoś powiedział prawdę . Brutalna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *