słabe opady deszczu
poniedziałek
Chcą połączyć Biskupice i Choroń
27 sierpnia 2019 r. | 10:42
1

Połączenie drogowe i rowerowe między Biskupicami i Choroniem czyli gminami Olsztyn i Poraj było tematem spotkania starosty częstochowskiego, Krzysztofa Smeli, starosty myszkowskiego, Piotra Kołodziejczyka oraz wójtów gmin Poraj i Olsztyn.

Spotkanie obyło się w Urzędzie Gminy Olsztyn. To już kolejne rozmowy wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnych Choronia i Biskupic. Miejscowości te mają wspólny cmentarz i należą do jednej parafii. Komunikacyjnie byłby to znaczący skrót, a turystycznie - umożliwienie rowerzystom dojazdu wręcz z Częstochowy przez Olsztyn do Poraja.

- Ponieważ ta 2.5-kilometrowa droga łączyłaby dwie gminy, ale także dwa powiaty, razem z panią wójt gminy Poraj, Katarzyną Kazimierczak proponujemy starostwom współfinansowanie inwestycji. Gdybyśmy pozyskali na nią 50 procent dofinansowania z funduszy zewnętrznych np. z Funduszu Dróg Samorządowych to każdy z nas musiałby dołożyć tylko 12,5 procent wartości. A więc wszystkim to się powinno opłacać – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. – Zyskalibyśmy szlak komunikacyjny i turystyczny.

Na zaproszenie Starosty Smeli, Wójt Kucharski wziął udział w części posiedzenia Zarządu Powiatu częstochowskiego poświęconej przedmiotowej drodze. I uzyskał zapewnienie, że starostwo częstochowskie na obecnym etapie będzie partycypowało w kosztach opracowania koncepcji przebiegu drogi. /UG Olsztyn/Jedna odpowiedź do “Chcą połączyć Biskupice i Choroń”

  1. Tomek pisze:

    Było by to dobre rozwiązanie. Ale pewnie do tego nie dojdzie ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *