zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
wtorek
UG Olsztyn
Jeziorko krasowe w Kusiętach uznane za “najlepszą odnowę wsi” województwa śląskiego
19 września 2022 r. | 11:58
0

„Zagospodarowanie jeziorka krasowego w Kusiętach zostało uznane za najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w marszałkowskim konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego” w 2022 roku. Komisja konkursowa przyznała sołectwu Kusięta nagrodę w wysokości 8 tys. zł - poinformował Urząd Miasta i Gminy w Olsztynie.

Jeziorko krasowe w Kusiętach to unikatowe zjawisko geologiczne w skali kraju. Niezwykle urokliwe pod względem przyrodniczym miejsce jest celem licznych wycieczek turystów, ale jest także punktem spotkań mieszkańców Kusiąt i okolic. Miejsce to było zaniedbaną, niezagospodarowaną przestrzenią. Brakowało podstawowej infrastruktury turystycznej. W wyniku realizacji zadania powstała bardzo estetyczna przestrzeń wypoczynkowa z plażą, altaną, paleniskiem, leżakami oraz alejkami spacerowymi. Wykonano nasadzenia roślinności. Zostało utworzone przyjazne miejsce spotkań dla mieszkańców i turystów, zachowując przy tym walory krajobrazu przyrodniczego.

Mieszkańcy wraz z Radą sołecką organizują „nad jeziorkiem krasowym” pikniki biesiadne, festyny rodzinne, a także morsowanie. /UMiG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *