zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
fot. UG Olsztyn
Mieszkańcy chcą, by Olsztyn był miastem
22 lutego 2021 r. | 13:52
4

Urząd Gminy Olsztyn poinformował, że 1173 osób oddało swoje głosy w konsultacjach dotyczących opinii odnośnie nadania/przywrócenia praw miejskich Olsztynowi. Co ciekawe, aż 657. było za, przeciw 471., dziewięciu wstrzymało się od głosu, a 36. oddało nieważny głos.

Protokół z konsultacji znajduje się TUTAJ.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Mieszkańcy chcą, by Olsztyn był miastem”

 1. Artur pisze:

  Ciekawe o ile wzrosną podatki jak Olsztyn stanie się miastem. O tym gmina woli milczeć…

  9
  5
 2. jaś pisze:

  Może, poczekajmy aż Prokuratura Rejonowa w Częstochowie zakończy śledztwo przeciwko wójtowi Tomkowi Kucharskiemu za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych i dopiero po wyjaśnieniu należałoby przeprowadzić referendum . Mam nieodparte subiektywne wrażenie , że tylko rodzina i znajomi są p. Kucharskiego są zainteresowani , może zwabieni szansą nepotyzmu.

  8
  5
 3. malgorzata_kupiec pisze:

  Głos oddało niecałe 10 proc. mieszkancow. Pewnie duza część to ci, którzy zostali do tego namówieni. I to już ma być przegłosowane? Władze gminy zachowują się jak PiS. Szkoda tylko, ze nie wykazują aż takiego zaangażowania m.in. w kwestie zmniejszenia podatków czy opłaty śmieciowej.

  6
  3
 4. jaś pisze:

  Pozbawia wóid Kucharski mieszkańców gminy Olszt możliwości dotacji np. do agroturystyki itp. No ale jak sam sobie wóid Kucharski swoje prywatne terenudopuścił pod zabudowę hoteli, pensjonatów to można pod różnymi płaszczykami eliminować konkurencję. Z ponad 7000 tysięcy mieszkańców gminy Olsztyn zagłosowało garstka mieszkańców około 600 osób czyli tak zwana większość. Trzeba uchwałę zaskarżyć do wojewody.

  3
  4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *