zachmurzenie duże
niedziela
UMIG w Olsztynie
Zmarł druh Tadeusz Adamowski
30 września 2022 r. | 12:10
0

28 września 2022 roku odszedł na wieczną służbę druh Tadeusz Adamowski. Był jednym z ojców założycieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Przymiłowicach i pierwszym Prezesem Zarządu OSP Przymiłowice.

Pełniąc tę funkcję przez kilka kadencji dał się poznać jako człowiek niezłomny, niezwykle zaangażowany i pełen poświęcenia, który służbę bliźniemu stawiał ponad wszystko. Odznaczony Brązowym, Srebrnym i Złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

To między innymi dzięki jego uporowi i determinacji nasza jednostka powstała i trwa już ponad 35 lat. Zmagając się z licznymi problemami jakie stawiało ówczesne życie, motywował i własnym przykładem angażował pozostałych, by wspólnie wybudować remizę, która jak na tamte czasy – była jednym z największych budynków w naszej Gminie.

Przyczynił się, że otrzymaliśmy Sztandar naszej jednostki i razem z Nim obraz naszego patrona, św. Floriana.

Msza pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 1 października o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Olsztynie, po której odprowadzimy naszego druha Prezesa na miejsce wiecznego spoczynku na cmentarzu w Olsztynie. /UMiG w Olsztynie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *