zachmurzenie umiarkowane
19°
17°
piątek
29 marca posiedzenie Sądu Rejonowego w Częstochowie w sprawie Burmistrza Tomasza K.
24 lutego 2022 r. | 12:31
6

Na 29 marca przed Sądem Rejonowym w Częstochowie planowane jest posiedzenie dotyczące rozpatrzenia wniosku Burmistrza Tomasza K. o umorzenie postępowania z powodu braku znamion czynu zabronionego w sprawie aktu oskarżenia publicznego jaki do Sądu Rejonowego w Częstochowie przeciwko Tomaszkowi K. złożyła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. A chodzi o złożenie w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na niewyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość.

Za pierwsze przestępstwo z art. 233 §1 kodeksu karnego grozi Tomaszowi K. do 8 lat pozbawienia wolności, za drugie z art. 231 §1 i §2 kodeksu karnego do 10 lat pozbawienia wolności.

O ile sprawa nie będzie prowadzona w trybie niejawnym, przedstawiciel naszej redakcji będzie obecny na posiedzeniu.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “29 marca posiedzenie Sądu Rejonowego w Częstochowie w sprawie Burmistrza Tomasza K.”

 1. Jaś pisze:

  Witam, dawny wójt gminy Olsztyn Kucharski , dziś burmistrz, jak wynika z artykułu jest podejrzany o popełnienie przestępstwa i prosi sąd , by mu darował karę , ponieważ postanowił być burmistrzem z wynagrodzeniem około dziewiętnastu tysięcy złotych ale od korzystnego dla niego wyroku obiecuje , że będzie już uczciwy.

  5
  1
 2. Tonny Olsztyński pisze:

  Z panem Kucharskim żyje się dobrze wielu ludziom w Gminie , zapewne bardzo się wyroku niekorzystnego dla pana Kucharskiego obawia. Niech ztriumfuje sprawiedliwość !!!

 3. jurajski_wonsz pisze:

  Zara zara
  To jedno że ma zarzuty z KK, za nadużycie funkcji, a teraz mają go uniewinnić, bo brak znamion czynu zabronionego?
  Przecież to jedno drugie wyklucza. Jakby było brak znamion, to by go uniewinnili: oszukał, ale nie oszukał.
  Czy to jest prowincja Mozambiku czy Państwo w UE?
  To jesz granda, przekręty w biały dzień i mam nadzieję, że sąd to dostrzeże. Przecież to plucie państwu i obywatelom w twarz.

  4
  1
 4. Tonny Olsztyński pisze:

  Dobrze, ale dlaczego on jest jeszcze burmistrzem. Jak by miał honor, do wyjasnienia sprawy, mozna zawiesić swój urząd .

  4
  1
 5. Tonny Olsztyński pisze:

  Dlaczego mieszkancom Gminy to nie przeszkadza ? Widocznie akceptują taki stan rzeczy…

  1
  3
 6. mieszkaniecrudnik pisze:

  Kochani przejrzyjcie WSZYSTKIE oświadczenia majątkowe radnych częstochowskich, powiatowych, gminnych. SPÓJRZCIE jakie wartości nieruchomości tam podają, ja znalazłem mieszkania po 2500 czy domy po 1500 zł za metr kw. ! To są również KŁAMSTWA i wszyscy tacy powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności I DO CIUPY. Jeśli Gąsiorowski chce zrobić pożytecznego to powinien poruszyć ten temat.

  3
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *