zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
04.04.2024 Częstochowa, ulica Śląska, Urząd Miasta. Podpisanie umowy partnerstwa dla trasy rowerowej nr. 17. Uczestnikami projektu są gminy zrzeszone w Związku Gmin i Powiatów Subregionu Północnego - miasto i gmina Częstochowa, miasto i gmina Olsztyn, miasto i gmina Żarki, gmina Kłomnice, gmina Niegowa i gmina Mstów. Fot . Grzegorz Skowronek / UM
Będzie nowa trasa rowerowa przez gminę Olsztyn
12 kwietnia 2024 r. | 11:07
9

Włodarze gmin subregionu północnego podpisali porozumienie na temat budowy ścieżek rowerowych w naszym regionie. Łącznie ma powstać 200 km dróg rowerowych.

W ramach projektu powstaną trzy trasy.

Trasa nr 17 obejmie Wartostradą, przebiegać będzie głownie wzdłuż Warty (a później na południe do granicy ze Słowacją), obejmując województwa: śląskie, łódzkie, wielkopolskie i lubuskie. Jej przebieg będzie przez gminy: Kłomnice, Mstów, Częstochowa, Olsztyn, Żarki i Niegowę. Długość trasy ma wynieść 78 km.

Z kolein trasa nr 609 będzie przebiegać przez gminy:: Blachownia, Częstochowa, Kamienica Polska, Kłobuck, Konopiska, Lipie, Myszków, Opatów, Poczesna, Popów, Poraj, Wręczyca Wielka, Żarki. Długość planowanej trasy rowerowej to 101 km.

Natomiast trasa nr 6 będzie miała długość 52 km i swoim zasięgiem obejmie gminy: Blachownia, Częstochowa, Kruszyna, Mykanów, Rędziny.

Całość zostanie sfinansowana ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Będzie nowa trasa rowerowa przez gminę Olsztyn”

 1. karlos-bigos pisze:

  Dobra – czy prócz garski osób, ktoś w ogóle w tej gminie ma coś z tych turystów?

  3
  5
 2. Romek pisze:

  Większość mieszkańców ma tylko korki i dużo problemów

  5
  1
 3. Olsztynianin pisze:

  Karlos jak Ci nie pasują turyści w Gminie, to przerób swój dom na agroturystykę, wyprowadź się do spokojniejszej gminy i również zarabiaj jak ta garstka mieszkańców. Proste…

  3
  1
 4. Olsztynianin pisze:

  Rafał, moi rodzice na przykład. To źle tak?

  • karlos-bigos pisze:

   No to może zrobić tak, że jak ktoś korzysta z turystyki i na niej zaraba, to go bardziej opodatkować? Niech płaci na rozwój infrastruktury turystycznej jeśli korzysta. A nie wszyscy się mają składać na biznes twoich rodziców i kilku innych.

   Bo ja nie wiem, czemu ludzie tu płacą podatki, a dziur w drodze nie ma kto załatać poza Olsztynem. Już o odśnieżaniu nie mówiąc. To co było miejscami w minioną zimę to koszmar. Ale na nordik woking, na piosenki Mikowhaja, na ścieżki rowerowe to pinionzki już są.

   5
   1
 5. Mateusz Kosmala pisze:

  Szkoda czasu i sił na walkę ze ścieżkami rowerowymi, bo od tego nie uciekniemy. Wszystkie miasta, małe i duże, tak właśnie mają, a ludzie nie jeżdżący na rowerach myślą “a po jakie licho to robią za moje pieniądze!”. A to złe myślenie. Im więcej rowerów, tym mniej samochodów. Trzeba istnienie ścieżek rowerowych wykorzystać z korzyścią dla siebie i znaleźć plusy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *