zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
UG Olsztyn
Będzie nowe przejście dla pieszych
20 grudnia 2021 r. | 12:01
9

Przy ulicy Sobieskiego w Olsztynie, tuż pod piekarnią, powstanie nowe przejście dla pieszych. Właśnie została podpisana umowa w tej sprawie. Całość ma kosztować ponad 100 tys. zł, z czego większość będzie dofinansowana z programu rządowego.

W ramach inwestycji zostaną namalowane pasy i powstanie oświetlenie.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Będzie nowe przejście dla pieszych”

 1. jurajski_wonsz pisze:

  Teraz jak jest Biedrona, do Kempy już i tak nikt nie bedzie chodził. Więc przejście tak sobie potrzebne

  4
  3
 2. mieszkaniec pisze:

  100 tyś za przejście dla pieszych to jakiś żart.

  • Madka_polka pisze:

   Zamiast doświetlić istniejące przejścia np. w ciągu ruchliwej ul. Żwirki i Wigury i tym samym poprawić bezpieczeństwo to robi się dodatkowe przejścia. Jaką wartość dodaną ma ta inwestycja? Więcej klientów u Kempy?

   5
   1
   • jurajski_wonsz pisze:

    No wie pani, Biedrona zamieszała strasznie. Piękny Marcel, Kempy itp. i taki jeden impertynent z Kusiąt na pewno mają strach w oczach, jak się widzi, jaki jest ruch w Biedronce od jej otwarcia. Dodać do tego Dino i mamy rewolucję handolwą w Olsztynie. No i w Turowie, gdzie dwa duże markety zaglądaja sobie w okno. Prędzej czy poźniej ktoś odpadnie i nie wytrzyma konkurencji.

 3. mieszkaniec pisze:

  To jest przykład marnowania publicznych pieniędzy, bez logiki ble tylko wydać. To jest tok myślenia urzędasów, nie moje to czym się przejmować.

  4
  1
  • jurajski_wonsz pisze:

   Ja pozwole sobie uzasadnić. Otóż przejście będzie umieszczone w bardzo złym i niebezpeicznym miejscu. Jeżeli ktoś wyjeżdżał z piekarni, wie dlaczego (szczególnie niebezpieczne są damy w SUW-ach). Z obu stron jest zakręt, z obu stron pod górkę. Nie widać, co jedzie. Więc jestem ciekaw, jak to rozwiążą. Moim zdaniem to jednak jest na chwilę obecną marnotrawienie pieniędzy i robienie przysługi dla jednego marketu względem innych. Po drugie, to względnie niebezpieczne. Jeżeli już sobie rozwiązujecie problemy, rozwiążcie też od razu kwestię ultrawąskich chodników przy piekarni Kempy.
   Jeżeli tam nie będzie świateł, a ludzie zaczną przechodzić (a teraz piesi wchodzą sobie na jezdnie jak chcą), może to doprowadzić do większych problemów.

   PS: A tak w ogóle uwazam, że Kucharski powinien z dniem 1 stycznia honorowo zrzec się funkcji ze względu na ciążące na nim zarzuty.

   3
   1
   • Tutejszy pisze:

    Żeby ustąpić trzeba mieć honor. A w tym przypadku, to ten pan nie wie czym jest honor. A od 1 stycznie bedzie ,, wielkim burmistrzem “. W Olsztynie panuje układ towarzyski, czyli obsadzanie stanowisk swoumi koleżankami, kolegami. Zalatwianie pracy po znajomości…

    • jurajski_wonsz pisze:

     Dobrze wiedział, że skomponował sobie radę pod siebie. Nikt z marionetek-radnych mu nie podskoczy, nie mówiąc już o wotum nieufności. W Janowie było kilkakrotnie, kiedy się okazało, jakiego mają ancymona. Ale tutaj… Może jedynie Pani Lubasińska pokaże klase.

     PS: Katon kończył każdą wypowiedź odniesieniem do Kartaginy, Lepper do Balcerowicza, a ja dodam, że z dniem 1 stycznia 22, Kucharski powinien ustąpić honorowo w związku z ciążącymi na nim ZARZUTAMI PROKURATORSKIMi.

 4. Maja i Gucio pisze:

  Szanowni Państwo lepiej wydać tak ogromną sumę na polepszenie bezpieczenństwa przy ulicy Kuhna gdzie znajduje sie żłobek dla najmłodszych.Ulica jest bardzo niebezpieczna a wyjście ze żłobka jest wprost pod rozpędzone samochody,które wogóle nie zwracają na to uwagi. Dziecko również może samo sie oddalić wprost na ulicę. Dzieci są chodzące, Prosimy nasze władze aby pochyliły sie nad tym problemem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *