zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
Będzie odwołanie Prokuratury. Sprawa Burmistrza Tomasza K. trafi do Sądu Okręgowego w Częstochowie
01 kwietnia 2022 r. | 12:11
3

Po zaskakującym orzeczeniu Sądu Rejonowego w Częstochowie w sprawie umorzenia postępowania z wniosku Burmistrza Tomasza K. w sprawie aktu oskarżenia publicznego jaki do Sądu Rejonowego w Częstochowie przeciwko Tomaszowi K. złożyła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, Prokurator prowadzący sprawę podjął decyzję o zaskarżeniu orzeczenia.

Sprawa teraz trafi do Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Orzeczenie Sądu Rejonowego w Częstochowie jest nieprawomocne.

Przypominam, że chodzi o złożenie w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych przez Tomasza K., poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na niewyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość. Zarzuty wobec Burmistrza skierowała Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

PAWEŁ GĄSIORSKI3 odpowiedzi na “Będzie odwołanie Prokuratury. Sprawa Burmistrza Tomasza K. trafi do Sądu Okręgowego w Częstochowie”

 1. poWOLNE_SĄDY pisze:

  Ciekawe który sędzia wydał to orzeczenie, czy to jeszcze z przed reformy Ziobry czy już po. Jak to mówią kruk krukowi oka nie wykole, a czestochowska śmietanka nie jest tak liczna i wszyscy koniec końców bawią na tych samych balach i imprezach.

  12
  1
 2. Jaś pisze:

  Wypowiadałem się na ten temat w portalu gminaolsztyn.pl. Osobiście uważam , ze orzeczenie Sądu Rejonowego w Częstochowie w sprawie burmistrza Olsztyna Tomasza K. jest porażające sprawa odbyła się za zamkniętymi drzwiami co już budzi wątpliwości czy oby sprawa nie była załatwiana. Sąd rezygnując z rozprawy na sali sądowej, tak przecież bardzo ważnej sprawie, doprowadził do domysłów i fali oburzenia w śród mieszkańców Olsztyna , chociaż nie wszyscy o tym piszą. Osobiście uważam , że sąd takim orzeczeniem prawdopodobnie hoduje drugiego putina. Sprawa powinna być jawna a sam oskarżony na sali sądowej w powinien udowodnić swoją niewinność jeśli potrafi, bo chyba nie. Sam uważam , że ma bardzo wiele za uszami i za wszystko powinien odpowiedzieć karnie Brawo dla Prokuratury.

  12
  1
 3. Lik pisze:

  Niedawno dotarłem do radnego który potwierdził, że uwczesny Wójt T. Kucharski z pełną świadomością łamał prawo beż skrupułów. Jeśli ma ktoś namiar na prokuratora chętnie podam dane radnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *