zachmurzenie duże
12°
12°
niedziela
UMiG
Burmistrz przegrał ze mną przed NSA!
20 grudnia 2024 r. | 12:14
4

Ówczesny wójt, a obecny burmistrz Tomasz Kucharski nie chciał mi udostępnić informacji na temat ofert cenowych poszczególnych kontrahentów w związku z ogłoszonym postępowaniem dotyczącym komunikacji miejskiej w gminie Olsztyn. Sprawa pierwotnie trafiła do WSA w Gliwicach, który podtrzymał decyzję wójta. Odwołałem się od wyroku WSA do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który przyznał mi rację.

Sprawa ponownie trafiła do WSA w Gliwicach, który również uchylił decyzję Wójta i nakazał udostępnienie informacji publicznej, co Kucharski uczynił.

Postępowanie trwało trzy lata, wszystko przez niechęć Kucharskiego do udostępniania takich informacji.

Poniżej wyrok NSA w tej sprawie.

PAWEŁ GĄSIORSKI



4 odpowiedzi na “Burmistrz przegrał ze mną przed NSA!”

  1. Jutra nie ma pisze:

    sprawiedliwości stało się zadość

  2. Jaś pisze:

    Gratuluję, spokojnie czekałem na finał tej sprawy, szczerze się cieszę i raz jeszcze gratuluję . Kucharski w mojej ocenie nie zrozumiał misji bycia wójtem, tym bardziej burmistrzem. Kucharski to gość z poważnymi prokuratorskimi zarzutami za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach podatkowych . Sąd pierwszej i drugiej instancji nie wydał do dzisiaj wyroku w tej sprawie . Postanowienia wydane w pierwszej i drugiej instancji bez przeprowadzenia na ogólnych zasadach rozprawy sądowej zapadły takie jakie zapadły . Oliwa nie żywa .

  3. Jaś pisze:

    Gratuluję, spokojnie czekałem na finał tej sprawy, szczerze się cieszę i raz jeszcze gratuluję . Kucharski w mojej ocenie nie zrozumiał misji bycia wójtem, tym bardziej burmistrzem. Kucharski to gość z poważnymi prokuratorskimi zarzutami za poświadczenie nieprawdy w zeznaniach podatkowych . Sąd pierwszej i drugiej instancji nie wydał do dzisiaj wyroku w tej sprawie . Postanowienia wydane w pierwszej i drugiej instancji bez przeprowadzenia na ogólnych zasadach rozprawy sądowej zapadły takie jakie zapadły . Oliwa nie żywa .
    Czy zostanie mu zabrana premia .

  4. Mateusz Kosmala pisze:

    To duża sprawa. Aż dziwne, że dopiero NSA stanął na wysokości zadania. Aż smutne, że sędziowie niższych instancji rozumieją prawo w swoiście dziwny sposób, nieprzyjazny obywatelom. Gratulacje dla pana Pawła i dziękuję za pokazanie całej treści wyroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *