słabe opady deszczu
poniedziałek
Burmistrz Tomasz K. chce umorzenia postępowania sądowego. Według aktu oskarżenia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności
07 stycznia 2022 r. | 11:36
5

Obrońca Burmistrza Tomasza K. złożył do Sądu Rejonowego w Częstochowie wniosek o umorzenie postępowania z powodu braku znamion czynu zabronionego w sprawie aktu oskarżenia publicznego jaki do Sądu Rejonowego w Częstochowie przeciwko Tomaszkowi K. złożyła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. A chodzi o złożenie w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na niewyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość.

Za pierwsze przestępstwo z art. 233 §1 kodeksu karnego grozi Tomaszowi K. do 8 lat pozbawienia wolności, za drugie z art. 231 §1 i §2 kodeksu karnego do 10 lat pozbawienia wolności.

Sam Tomasz K. nie chciał komentować złożonego przez jego obrońcę wniosku.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie, według informacji przekazanej mi 31 grudnia 2021 roku, nie została zawiadomiona przez Sąd Rejonowy w Częstochowie o wniosku obrońcy Tomasza K. Według sędziego Dominika Bogacza, rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Częstochowie, wniosek ten nie został jeszcze rozpoznany przez Sąd. Sędzia Bogacz wskazał, że wniosek taki może być rozpoznany zarówno na posiedzeniu, jak i na rozprawie.

Zarówno terminu posiedzenia, jak i rozprawy, jeszcze nie ma.

Do sprawy z pewnością wrócimy.

PAWEŁ GĄSIORSKI5 odpowiedzi na “Burmistrz Tomasz K. chce umorzenia postępowania sądowego. Według aktu oskarżenia grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności”

 1. urzędnik pisze:

  będzie to załatwione? państwo w państwie

  12
  1
 2. terkownik_ pisze:

  Niezły tupet trzeba mieć, aby wnioskować o umorzenie postępowania w umyślnie popełnionym przestępstwie…

  14
  1
 3. Kaznodzieja pisze:

  Zaprawdę, zaprawdę powiadam Wam !!!
  Więcej pokory i miłosierdzia wobec Waszego brata Tomasza !!!
  (Mt 7,1-5)
  Jezus powiedział do swoich uczniów: Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.

  Bracia i siostry !!!
  Człowieka uznaje się za niewinnego dopóty, dopóki nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądowym !!!

  3
  3
  • Ministrant pisze:

   Tak witajmy syna marnotrawnego za publiczne pieniądze on napewno jako łaskawy burmistrz umorzy mieszkańcą podatki 🤪😇

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *