pochmurnie
13°
czwartek
Czas na połączenie drogowe gminy Poraj z gminą Olsztyn
06 lutego 2020 r. | 09:23
0

Wójt Gminy Olsztyn podpisał umowę na opracowanie koncepcji drogi łączącej dwie gminy i dwa powiaty - gminę Olsztyn z gminą Poraj.

Droga o długości 2,5 km ma połączyć w przyszłości Biskupice i Choroń tzn. powiat częstochowski i myszkowski. Trakt będzie miał znaczenie lokalne, bo mieszkańcy obu miejscowości będą mieli znacznie skrócone połączenie oraz turystyczne, ponieważ wzdłuż drogi powstanie ścieżka rowerowa.

Porozumienie o współpracy w tym zakresie dotyczącej opracowania koncepcji podpisali starostowie: częstochowski, Krzysztof Smela i myszkowski Piotr Kołodziejczyk oraz wójtowie: gminy Poraj, Katarzyna Kazimierczak i gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski. Zgodnie z umową koncepcja drogi ma być gotowa do końca czerwca tego roku. /UG Olsztyn/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *