zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
wikimedia
Dąb szypułkowy stracił status pomnika przyrody w gminie Olsztyn
15 maja 2020 r. | 14:07
2

Rada Gminy Olsztyn na ostatniej sesji zdecydowała, że pozbawia statusu pomnika przyrody: 1 szt. drzewa gatunku Dąb szypułkowy (Quercus robur) – Nr 40/201. Pozbawienie statusu pomnika przyrody następuje po uzyskaniu pozytywnej opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z uwagi na utratę wartości przyrodniczych ze względu, na które ustanowiono daną formę ochrony przyrody oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa powszechnego.

Uchwałę w tej sprawie znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI2 odpowiedzi na “Dąb szypułkowy stracił status pomnika przyrody w gminie Olsztyn”

  1. Ciekawski pisze:

    A gdzie znajduje się ten dąb?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *