zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
fot. Wikipedia
Dodatek elektryczny dla mieszkańców gminy Olsztyn
05 grudnia 2022 r. | 12:37
0

W siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie (ul. Zielona 70), za pośrednictwem poczty tradycyjnej a także w formie elektronicznej (za pośrednictwem portalu ePUAP) można składać wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego.

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną i źródło to zostało zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków do dnia 11 sierpnia 2022 r. albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

W przypadku gdy gospodarstwo domowe zamieszkuje pod adresem zamieszkania, w którym jest wykorzystywana energia elektryczna pochodząca z mikroinstalacji (FOTOWOLTAIKA), dodatek elektryczny nie przysługuje.

Dodatek elektryczny wynosi:
– 1.000,00 zł,
– 1.500,00 zł – w przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, w tym samym miejscu zamieszkania, w 2021 r., wyniosło więcej niż 5 MWh.

Wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w terminie do dnia 1 lutego 2023 r. /UMiG/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *