słabe opady deszczu
24°
20°
piątek
Dom Pomocy Społecznej w Turowie potrzebuje pomocy
27 marca 2020 r. | 11:21
1

Dom Pomocy Społecznej w Turowie, za pośrednictwem Starostwa Powiatowe w Częstochowie, wystosował apel z prośbą o pomoc do mieszkańców powiatu częstochowskiego.

Treść apelu znajdziecie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

W związku z panującą w kraju sytuacją epidemiologiczną oraz z niemożnością pozyskania niezbędnych środków do zabezpieczenia personelu oraz mieszkańców, Dom Pomocy Społecznej w Turowie prosi o wsparcie i pomoc rzeczową w zakresie środków ochronnych jednorazowego użytku jak: kombinezony ochronne, maseczki jednorazowe, fartuchy, rękawice nitrylowe, czepki, gogle ochronne, środek do dezynfekcji rąk i pomieszczeń, chusteczki do dezynfekcji powierzchni. W przypadku darowizny rzeczowej prosimy o kontakt:

Dom Pomocy Społecznej Turów, ul. Joachimowska 85, 42-256 Olsztyn, tel. 34/3286078; 34/3286219; adres e-mail: dpsturow@poczta.onet.pl.

Dom Pomocy Społecznej w Turowie jest przeznaczony dla 57 osób w podeszłym wieku, mieszkają tu osoby w przedziale wiekowym od 60 do 97 lat. W przeważającej części są to ludzie samotni, schorowani ze wszystkimi niepełnosprawnościami charakterystycznymi dla ludzi w starszym wieku.

Nasi mieszkańcy wymagają pomocy i wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Dla wielu z nich wykonywanie samodzielnie podstawowych czynności to wielka trudność, dlatego też potrzebują całodobowej opieki. W związku z panującą sytuacją zagrożenia epidemicznego bardzo ważna jest profilaktyka i częsta, codzienna dezynfekcja oraz odkażanie pomieszczeń celem zapobiegania zakażeniu koronawirusem. Za tymi wszystkimi czynnościami idą ogromne środki finansowe, które do tej pory są zabezpieczone, jednak nie wiadomo jak długo ta trudna sytuacja jeszcze potrwa.

Za wszelkie darowizny w imieniu własnym i naszych mieszkańców z góry serdecznie dziękujemy.Jedna odpowiedź do “Dom Pomocy Społecznej w Turowie potrzebuje pomocy”

 1. WALTER pisze:

  Potrzebujesz pomocy finansowej, pożyczki? Jeśli tak, napisz, aby uzyskać więcej informacji

  E-mail: winniefredwalter@gmail.com
  Numer WhatsApp: + 1- (802) -327-3165
  Strona internetowa: https://winniefredwalter.wixsite.com/website

  Dziękuję

  Pan Walter

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *