zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
Dziś posiedzenie przed Sądem w sprawie wniosku o umorzenie postępowania przeciwko Burmistrzowi Tomaszowi K.
29 marca 2022 r. | 12:18
6

Dziś przed Sądem Rejonowym w Częstochowie odbędzie się posiedzenie dotyczące rozpatrzenia wniosku Burmistrza Tomasza K. o umorzenie postępowania z powodu braku znamion czynu zabronionego w sprawie aktu oskarżenia publicznego jaki do Sądu Rejonowego w Częstochowie przeciwko Tomaszkowi K. złożyła Prokuratura Rejonowa w Częstochowie. A chodzi o złożenie w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na niewyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość.

Za pierwsze przestępstwo z art. 233 §1 kodeksu karnego grozi Tomaszowi K. do 8 lat pozbawienia wolności, za drugie z art. 231 §1 i §2 kodeksu karnego do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie jest prowadzone w trybie tajnym.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Dziś posiedzenie przed Sądem w sprawie wniosku o umorzenie postępowania przeciwko Burmistrzowi Tomaszowi K.”

 1. Jaś pisze:

  Jeśli sąd przychyli się do wniosku , czy to nie jest otwarcie wrót do takich putinowskich zachowań przez burmistrza Olsztyna Tomasza K.?.

 2. mieszkaniec pisze:

  A co z oświadczeniami innych radnych powiatu, gminy ? Pan się tak lubi przyczepic do kogoś, pan sprawdź wyrywkowo inne oświadczenia jakie tam jaja są. Może być gruba afera. BO chyba nie ma żadnego interesu w tym zeby akurat tego pana brudy lub omyłki wyciągać ?

  2
  4
  • Jaś pisze:

   Oczywiście , że mam interes pisząc o Kucharskim . Osoba na tak wysokim stanowisku musi być nieskazitelna jak żona Cezara to chcą jest jasne , chyba ż popiera się kryminalne zachowania, cwaniactwo itp.

 3. Tonny Olsztyński pisze:

  Czy redakcja podiada informacje jaka była decyzja sądu ?

 4. PGock pisze:

  Czy będzie podana wiadomość jak zakończyła się sprawa.? Czy Pan redaktor ma takie informacje ? Jezeli tak, proszę poinformować opinię publiczną !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *