zachmurzenie umiarkowane
21°
19°
sobota
UG Olsztyn
Ekosłupki w Olsztynie
25 lutego 2021 r. | 08:30
0

Urząd Gminy Olsztyn poinformował o zainstalowaniu w Olsztynie ekosłupków. Są to nowoczesne urządzenia sygnalizujące poziom zanieczyszczenia powietrza.

Ekosłupki są dostępne Rynku, na terenie Szkoły Podstawowej przy ul. Kühna oraz na parkingu Przychodni Lekarskiej przy ul. Żwirki i Wigury.

Jak działają ekosłupki?
Świecące ledowe ekosłupki co godzinę dokonują pomiaru stężenia pyłów zawieszonych oraz innych zanieczyszczeń. Po wykonaniu pomiaru za pomocą koloru światła sygnalizują jakość powietrza.

Jeśli światło ma kolor zielony, jak miało to miejsce, gdy je montowaliśmy we wtorek i w środę w godzinach południowych, jakość powietrza jest bardzo dobra, warunki sprzyjają do wszelkich aktywności na świeżym powietrzu. Kolor czerwony ostrzega przed bardzo złą jakością powietrza wywierającą negatywny wpływ na zdrowie. Symbolikę kolorów pośrednich można odczytać na załączonych fotografiach.

Ekosłupki przesyłają wyniki pomiarów za pomocą sieci bezprzewodowej do platformy AirSensor. Szczegółowe wyniki pomiarów dokonywanych przez wybrane urządzenie każdy będzie mógł odczytać za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej Ekosłupek. /UG Olsztyn/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *