zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
fot. UG Olsztyn
Fatalny wynik Koalicji Obywatelskiej. Znamy nowych radnych powiatowych
09 kwietnia 2024 r. | 12:22
7

Oprócz burmistrza i rady miejskiej w Olsztynie, w niedzielnych wyborach samorządowych wybieraliśmy radnych powiatu częstochowskiego oraz radnych sejmiku województwa śląskiego.

W gminie Olsztyn poparcie dla ugrupowań wyniosło:
Wspólnota Samorządowa - 26,75%
PiS - 24,97%
Trzecia Droga - 15,57%
Koalicja Obywatelska - 14,74%
Lewica - 7,29%
Porozumienie dla Powiatu Częstochowskiego - 5,39%
Bezpartyjni Samorządowcy - 5,28%

Radnymi do powiatu zostali: Monika Kosielak (Wspólnota Samorządowa), Marianna Dziura (Trzecia Droga), Teresa Pala i Adam Markowski (PiS).

Radnymi sejmiku województwa śląskiego zostali: Mariusz Trepka i Beata Kocik (PiS), Stanisław Gmitruk (Trzecia Droga), Bartłomiej Sabat (KO), Ewelina Balt (Lewica).

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Fatalny wynik Koalicji Obywatelskiej. Znamy nowych radnych powiatowych”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Kolega Kucharskiego pan Sitak nie wszedł. Cóż, te wybory pokazały że ktoś się podpina pod pana Kucharskiego ten wypada z gry .
  O przepraszam , pani Kosielak jest , powiatowa gwiazda .

  3
  2
 2. majaigucio pisze:

  Kiedy będzie zlikwidowana funkcja sołtysa w Olsztynie.Czy ktoś coś wie na ten temat.

  • aaaala pisze:

   Dopóki jest pani która błyszczy koło burmistrza , to nie będzie zlikwidowane stanowisko sołtysa . Nowa Rada powinna się tym zająć. Funkcja sołtysa w Olsztynie jest zbędna przecież to miasto .

   • Zatroskany pisze:

    Trochę nie rozumiem tych komentarzy. Akurat Nam jako mieszkańcom powinno zależeć aby ta funkcja pozostała jak najdłużej. Dzięki temu mamy m.in. dodatkowy wgląd i wpływ w sprawy gminy poprzez Zebranie Wiejskie oraz dodatkowe środki, które możemy przeznaczyć na różne instytucje/inwestycje.

    4
    4
    • Krzysztof Jarzyna z Olsztyna pisze:

     Zatroskany byłeś kiedyś na takiej radzie sołeckiej? Sposób prowadzenia, głosowanie czy odpowiedzi Pani Sołtys to istny kabaret. Zapytana o rozliczenie zeszłorocznego budżetu mało co nie zapadła się pod ziemię… A to wszystko pod czujnym okiem Burmistrza, któremu na Fb każdy post lajkuje i gloryfikuje każde działanie.

     • Zatroskany pisze:

      Krzysztof Jarzyna z Olsztyna Byłem – nawet nie raz. Moja wypowiedź dotyczyła ogólnie tej funkcji i tego czy jest potrzebna czy nie. Co do tego kto w i jaki sposób ją teraz pełni to już inna sprawa:/

      4
      2
 3. karlos-bigos pisze:

  Wybieranie Baltowej świadczy o tym, gdzie mają rozum wyborcy. Za męzulka barona SLD, byla w każdej chyba radzie nadzorczej. Teraz mąż jest ekologiem w Brukseli, a Ewelinka w powiecie. Takich ludzi wybieracie? NAprawdę…

  4
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *