zachmurzenie duże
poniedziałek
Gmina Olsztyn dostała pieniądze z funduszu rozwoju przewozów autobusowych
11 września 2019 r. | 09:37
0

Gmina Olsztyn, jako jedyna z powiatu częstochowskiego, złożyła wniosek do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie z budżetu państwa z tzw. funduszu rozwoju przewozów autobusowych, dzięki któremu gmina pozyskała 10 824 zł na uruchomienie transportu publicznego. Pieniądze te mają wystarczyć do końca roku, później ta kwota ma ulec znacznemu zwiększeniu.

Przypominam, że rząd dofinansowuje transport użyteczności publicznej w wysokości 1 zł od 1 wozokilometra. Z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych dofinansowywane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych nie funkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy przed wejściem w życie ustawy i takich, na które umowa o świadczenie usług dotyczących publicznego transportu zbiorowego zostanie zawarta po jej wejściu w życie. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji kultury. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych stworzy także możliwość znalezienia pracy w miejscowościach, do których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.

Dzięki dofinansowaniu, w najbliższym czasie ruszą prace nad przywróceniem transportu publicznego we wszystkich sołectwach w gminie Olsztyn.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *