zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
piątek
Gmina z dawnego województwa częstochowskiego otrzyma wóz w ramach „Bitwy o wozy”
07 lipca 2020 r. | 11:06
0

Już w niedzielę rozpoczyna się kolejna "Bitwa o wozy". Tym razem wóz strażacki otrzyma gmina, która uzyska najwyższą frekwencję w wyborach prezydenckich, uwzględniając tereny byłego województwa częstochowskiego.

Środki zostaną przeznaczone na zakup 49 nowych wozów bojowych dla 49 gmin. W każdym z byłych 49 województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

O nowe wozy nie będzie się jednak mogło ubiegać 16 gmin, które otrzymają wozy strażackie w ramach I edycji akcji.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *