zachmurzenie umiarkowane
15°
14°
wtorek
Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Olsztyn
08 sierpnia 2022 r. | 09:00
4

Do Gminy Olsztyn wpłynęła petycja w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Olsztyn. Petycję złożył Patryk Janusz Król z Brodnicy.

Mieszkaniec ten najwyraźniej nie zna realiów gminy Olsztyn. Skoro “stara” rada gminy kompletnie nie ma pojęcia o samorządzie gminny, to po co w gminie “młoda”? Podobny pomysł był w Blachowni, gdzie została utworzona Młodzieżowa Rada Miejska w Blachowni. Przetrwała kilka spotkań…i na spotkaniach się skończyło.

Jako to argumentuje mieszkaniec Brodnicy? “Utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy pozwoli młodzieży z terenu gminy zyskać realny wpływ na tworzenie prawa na szczeblu lokalnym. Młodzież będzie miała szansę rozwinąć umiejętności i kompetencje w zakresie wiedzy o funkcjonowaniu lokalnego samorządu, jego problemach i wyzwaniach, a także będzie stanowiło to wprowadzenie i motywację do większej aktywności obywatelskiej” – problem w tym, że młodzież z gminy Olsztyn swój wolny czas spędza poza gminą Olsztyn , ponieważ na terenie gminy nie ma co robić, a przeciętny nastolatek ma zupełnie inne potrzeby…niż plac zabaw.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Jest petycja o utworzenie Młodzieżowej Rady Gminy Olsztyn”

 1. nww pisze:

  Ze słowami redaktora akurat muszę się zgodzić “na terenie gminy nie ma co robić, a przeciętny nastolatek ma zupełnie inne potrzeby…niż plac zabaw”. Radni dla młodzieży nic nie robią, bo i po jakiego…. skoro i tak młodzi (tutaj nastolatkowie) wolą “ewakuować” się jak najdalej tego grajdoła niestety. Czy młodzież będzie chciała uczestniczyć w tej wielkiej radnej szopce? Raczej nie, ze względu na jakiekolwiek perspektywy. Słuchać koncertów Pospieszalskich czy innych pokroju Bajora? Przecież to się nadaje dla emerytów a nie młodzieży! Czy Pan Burmistrz z szanowną ziomkową Radą coś dla młodzieży robią – odpowiem NIC!. Młodzież zamiast czymś zatrzymać, przygarnąć – ZERO. W tej gminie nic tylko się starzeć i umierać.

  1
  2
  • EM pisze:

   Bardzo płytkie podejście do sprawy . Nieprawda jest że młodzież nic nie potrafi . typowe podejście zgredów. Kluczowe jest poważne potraktowanie młodych , jak by nie patrzeć naszych następców. Trzeba pokazać że mogą mieć realny wpływ na swoją i innych przyszłość . Zapewniam że efekty będą co najmniej bardzo pozytywne . Nie wolno wykorzystywać młodzieży tylko do gwizdania i rzucania butelkami i brzydkimi słowami . Nie zasługują na to . Znam w naszej gminie wielu bardzo wartościowych młodych osób , którym nie pozwala się ujawnić pięknych talentów .

   1
   2
 2. obyvatel pisze:

  Ideały zacne, ale prawda jest taka, że się chłopak z Brodnicy naczytał podręczników i myśli, że wersja oficjalna przekłada się na rzeczywistość. A tak nie jest. Samorządami rządzą układy i prywatne interesiki. Czasami coś tam jakiś społecznik zrobi, ale to, co on proponuje to taka zabawa w Indian. Młodzi będą udawac demokrację, a “burmiszcz” K. i świta dalej będą robić swoje.

  3
  1
  • EM pisze:

   Lecz ludzi pozytywnej wiary jest więcej .I mocno wierzę w to . Nagonka na młodych bierze się ze strachu że oni nie boją się pytać , ze potrafią wyartykułować swoje zdanie , że nie dostają comiesięcznych przelewów z gminy że przede wszystkim pragną mieć wpływ na swój los , chcą polepszyć zgrzytającą rzeczywistość . I dlatego uważam że musimy pozwolić na tę próbę .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *