zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
Kawiarenka na rynku w Olsztynie płaci jak “za zajęcie pasa drogowego”
13 października 2023 r. | 11:30
6

Od kilku lat firma Przystanek Przytulia Anna Katarzyna Betnarska i Rafał Strączyński s.c. zajmuje znaczną część rynku na prowadzenie działalności gospodarczej. Okazuje się, że firma ta nie ma na to umowy. Robi to w sposób "zajęcia pasa drogowego", za co gminie płaci niewielkie pieniądze.

Za kilkaset metrów kwadratowych rynku w Olsztynie, firma ta płaci rocznie do 21 tys. zł.

W 2021 roku było 18 578 zł, w 2022 roku 20 973,50 zł, a do końca sierpnia 2023 roku 15 478,50 zł.

Kwoty te są niewspółmierne do miejsca, które zajmuje.

Co ciekawe, Rynek w Olsztynie jest pasem drogowym na podstawie uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej z dnia 28 grudnia 1987 r. w sprawie zaliczenia kategorii dróg lokalnych miejskich i dróg gminnych w województwie częstochowskim (zał. nr 52). A wysokość opłaty została ustalona w uchwale Rady Gminy Olsztyn XXXV/277/09 z dnia
29.12.2009 r.

Czyli, firma Przystanek Przytulia Anna Katarzyna Betnarska i Rafał Strączyński s.c. zajęła kilkaset metrów kwardatowych rynku na podstawie uchwały z 1987 roku, a płaci na podstawie stawek z 2009 roku.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Kawiarenka na rynku w Olsztynie płaci jak “za zajęcie pasa drogowego””

 1. Jurek pisze:

  No bo jak to już ktoś kiedyś pisał współwłaściciel(tu akurat formalnie jego małżonka), a właściciel innej kawiarnio-lodziarni czyli p. Betnarski, wielki orędownik na internetowych forach działań p. Burmistrza to syn wiceprezydenta Częstochowy za czasów Wrony kiedy to p. burmistrz przypadkiem był rzecznikiem prasowym prezydenta i urzędu miasta. Reszte proszę dopisać sobie samemu.

  10
  • Ciekaw pisze:

   Wszystko się zgadza. Są powiązani zażyłą znajomością . Jedni mogą wszystko, drugim rzuca się kłody.

   6
   1
  • Turysta pisze:

   Szanowni Państwo czytam komentarze i oczom nie wierzę to czy ktoś był kogoś znajomym itd to raczej mało istotne na zajęcia miejsca na olsztyńskim rynku był przetarg i zgłosiło sie kilku chętny niestety po informacji jakie są opłaty większość zrezygnowała bo 20 tys opłaty za tak naprawdę 6 miesięcy prowadzenia knajpy to rozbój w biały dzień , czyli około 3 tys miesięcznie to chyba w Krakowie na rynku macają niższe stawki ale to Olsztyn tutaj od jakiegoś już czasu gnębi się przedsiębiorców coraz wyższymi podatkami… Pozdarwiam i życzę wytrwałości właścicielom

   2
   4
 2. Ulasz pisze:

  i nie da się z nimi nic zrobić? dlaczego jedni są traktowani lepiej a inni gorzej?

  3
  2
 3. Autochton pisze:

  Tu jest Olsztyn . Jurajskie Słoneczko . Dla wybrańców . Reszta hołoty na drzewo.

  7
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *