zachmurzenie umiarkowane
15°
15°
poniedziałek
Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości
05 listopada 2019 r. | 10:45
0

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas koncertu będziemy mogli posłuchać wybranych polskich pieśni artystycznych, arii oraz duetów operowych polskich kompozytorów. Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z polską twórczością muzyczną, od muzyki romantycznej po XX-wieczną.

W koncercie wystąpią:
Ewelina Sobczyk – sopran – śpiewaczka operowa, wokalistka, aktorka dubbingowa, prezenterka telewizyjna. Uzyskała dwa tytuły magistra: filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz śpiewu solowego na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Uczestniczyła w wielu kursach wokalistyki operowej. Była wielokrotnie nagradzana w konkursach muzycznych m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina Iuwentus Canti na Słowacji, w 47. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego w VI Konkursie Pieśni i Arii we Włoszakowicach. W swojej karierze zawodowej współpracowała z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała też w Operze Śląskiej w operze Giacomo Pucciniego „Suor Angelica” oraz w operze Stanisława Moniuszki „Halka”. Brała udział w cyklu koncertów „Młoda Filharmonia” realizowanych przez Filharmonię Śląską w Katowicach oraz w koncercie dyplomantów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Śląskiej.

Jarosław Wewióra – tenor lirico-spinto - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz uczestnik Europejskiej Akademii Barokowej na Festiwalu „Ambronay” we Francji. Ukończył Opera Studio w Levico Terme (Włochy). Odbył studia we Włoszech w Istituto d'Achille Peri w Reggio Emilia. W roku 2005 otrzymał stypendium rządu włoskiego w Sienie.

Laureat licznych konkursów wokalnych. Licznie koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w festiwalach krajowych i międzynarodowych, Odbył kilkanaście tournée po Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Portugalii i Niemczech. W swoim repertuarze posiada dzieła oratoryjno-kantatowe, operowe, operetkowe oraz cykle pieśni. W swoim dorobku posiada kilka płyt kompaktowych: „Cielo e mar”, „Moja pieśń wieczorna” z cyklem pieśni op.2 Karola Szymanowskiego, „Jaka piękna jest operetka”, „Nieszpory piekarskie” Andrzeja Marko, „Dłoń wiatru” oraz „Vivere pieśni włoskie i neapolitańskie”.

Kwartet fortepianowy Arte Creatura w składzie:
Paulina Osóbka – fortepian
Sonia Mitros – altówka
Agnieszka Bator-Skowrońska - wiolonczela
Katarzyna Rzeszutek – fortepian.

Koncert odbędzie się 11 listopada 2019 r. o godz. 16.30 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Olsztynie. Organizatorami są: Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *