zachmurzenie małe
dobromierz.pl - zdjęcie poglądowe
Kryty basen w Olsztynie? Burmistrz czeka na pomysły
02 sierpnia 2022 r. | 11:24

Gmina Olsztyn ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące "Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla zadania pod nazwą: Budowa krytego basenu w Olsztynie". Oznacza to, że są pieniądze na kryty basen, ale burmistrz jeszcze nie wie, jak ma wyglądać i funkcjonować.

Zakres zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie nie mniej niż dwóch (wariantowych) koncepcji architektonicznourbanistycznych wraz ze wskaźnikowym określeniem kosztów realizacji z każdej
koncepcji oraz wizualizacją bryły obiektu.
- Pierwsza koncepcja (I) zakłada budowę basenu krytego służącego do nauki pływania z wariantami 4 i 6 torowymi.
- Druga koncepcja (II) zakłada budowę basenu krytego służącego do nauki pływania z wariantami 4 i 6 torowymi, z uwzględnieniem zaproponowanej przez Wykonawcę
dodatkowej funkcji wykorzystującej lokalizację i walory gminy.

Wykonawca zobowiązany jest do uzgadniania na bieżąco rysunków koncepcyjnych z Zamawiającym, aż do zaakceptowania i przyjęcia ich przez Zamawiającego. Każda koncepcja powinna zawierać:
a. część opisową - w programie muszą zostać przedstawione rozwiązania techniczne i technologiczne zgodne z najnowszymi trendami proekologicznymi gwarantującymi niezawodność funkcjonowania obiektów oraz rozwiązania materiałowe odnoszące się do wszystkich elementów obiektów, wykończenia poszczególnych pomieszczeń, instalacji wewnętrznych, sieci zewnętrznych oraz zagospodarowania terenu;
b. część graficzną obejmującą zagospodarowanie terenu, rzuty poziome planowanego obiektu wraz z proponowanymi wymiarami, elewacje, charakterystyczne przekroje; z uwzględnieniem lokalizacji sieci zewnętrznych i urządzeń zewnętrznych niezbędnych do funkcjonowania obiektu w tym m.in. oświetlenie terenu, zieleń, małą architekturę oraz rozwiązania komunikacyjne terenu.

Oferty można składać do 8 sierpnia.

4 odpowiedzi na “Kryty basen w Olsztynie? Burmistrz czeka na pomysły”

1. obyvatel pisze:

To jest niestety polskie myślenie. W dobie, gdzie nie większośc ludzi boryka się z opłatami za energię i ciepło, powstanie kolejny potworek, którego trzeba będzie grzać, doświetlać i dotować. W tej gminie działają już szkoły molochy, w których liczba dzieci jest równa liczbie nauczycieli. Te miejsca trzeba ogrzać, utrzymać. Tak samo jest z halami sportowymi.

2. EM pisze:

Następne będą pola golfowe i tor wyścigowy F-1 . Nie potrafią zlikwidować zalewania posesji . Elita gminy ma swój równoległy świat , w który nie ma miejsca dla normalnych ludzi .

• obyvatel pisze:

Naciski na plan zagospodarownia dla części Turowa Górnego też nie są znikąd. Kumaci wiedzą, o co chodzi i bardzo łatwo dostrzec jawne koneksje towarzyskie, i co ciekawe, głóne skrzypce gra tu członek rady gminy.

3. Jas pisze:

Może rozważyć raz jeszcze samą lokalizację. Za białym Borkiem w Biskupicach od strony sokolich gór tereny których Kucharski jest właścicielem a,….. mają tam powstać hotele ipensjonaty ……..więc dla basenu to byłaby dobra lokalizacja. Proszę rozważyć ten pomysł.