zachmurzenie małe
21°
16°
poniedziałek
dobromierz.pl - zdjęcie poglądowe
Kryty basen w Olsztynie? Burmistrz czeka na pomysły
02 sierpnia 2022 r. | 11:24
4

Gmina Olsztyn ogłosiła zapytanie ofertowe dotyczące "Opracowanie Programu Funkcjonalno – Użytkowego dla zadania pod nazwą: Budowa krytego basenu w Olsztynie". Oznacza to, że są pieniądze na kryty basen, ale burmistrz jeszcze nie wie, jak ma wyglądać i funkcjonować.

Zakres zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie nie mniej niż dwóch (wariantowych) koncepcji architektonicznourbanistycznych wraz ze wskaźnikowym określeniem kosztów realizacji z każdej
koncepcji oraz wizualizacją bryły obiektu.
- Pierwsza koncepcja (I) zakłada budowę basenu krytego służącego do nauki pływania z wariantami 4 i 6 torowymi.
- Druga koncepcja (II) zakłada budowę basenu krytego służącego do nauki pływania z wariantami 4 i 6 torowymi, z uwzględnieniem zaproponowanej przez Wykonawcę
dodatkowej funkcji wykorzystującej lokalizację i walory gminy.

Wykonawca zobowiązany jest do uzgadniania na bieżąco rysunków koncepcyjnych z Zamawiającym, aż do zaakceptowania i przyjęcia ich przez Zamawiającego. Każda koncepcja powinna zawierać:
a. część opisową - w programie muszą zostać przedstawione rozwiązania techniczne i technologiczne zgodne z najnowszymi trendami proekologicznymi gwarantującymi niezawodność funkcjonowania obiektów oraz rozwiązania materiałowe odnoszące się do wszystkich elementów obiektów, wykończenia poszczególnych pomieszczeń, instalacji wewnętrznych, sieci zewnętrznych oraz zagospodarowania terenu;
b. część graficzną obejmującą zagospodarowanie terenu, rzuty poziome planowanego obiektu wraz z proponowanymi wymiarami, elewacje, charakterystyczne przekroje; z uwzględnieniem lokalizacji sieci zewnętrznych i urządzeń zewnętrznych niezbędnych do funkcjonowania obiektu w tym m.in. oświetlenie terenu, zieleń, małą architekturę oraz rozwiązania komunikacyjne terenu.

Oferty można składać do 8 sierpnia.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Kryty basen w Olsztynie? Burmistrz czeka na pomysły”

 1. obyvatel pisze:

  To jest niestety polskie myślenie. W dobie, gdzie nie większośc ludzi boryka się z opłatami za energię i ciepło, powstanie kolejny potworek, którego trzeba będzie grzać, doświetlać i dotować. W tej gminie działają już szkoły molochy, w których liczba dzieci jest równa liczbie nauczycieli. Te miejsca trzeba ogrzać, utrzymać. Tak samo jest z halami sportowymi.

 2. EM pisze:

  Następne będą pola golfowe i tor wyścigowy F-1 . Nie potrafią zlikwidować zalewania posesji . Elita gminy ma swój równoległy świat , w który nie ma miejsca dla normalnych ludzi .

  6
  1
  • obyvatel pisze:

   Naciski na plan zagospodarownia dla części Turowa Górnego też nie są znikąd. Kumaci wiedzą, o co chodzi i bardzo łatwo dostrzec jawne koneksje towarzyskie, i co ciekawe, głóne skrzypce gra tu członek rady gminy.

 3. Jas pisze:

  Może rozważyć raz jeszcze samą lokalizację. Za białym Borkiem w Biskupicach od strony sokolich gór tereny których Kucharski jest właścicielem a,….. mają tam powstać hotele ipensjonaty ……..więc dla basenu to byłaby dobra lokalizacja. Proszę rozważyć ten pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.