słabe opady deszczu
poniedziałek
Gdzie są radni powiatowi?
15 marca 2021 r. | 12:01
1

Nieco rzadziej piszemy o sprawach związanych z Radą Powiatu Częstochowskiego. Radnych Powiatowych z reguły nie widać, ale niekiedy, dzięki ich wnioskom i interpelacjom, sprawy m.in. dróg powiatowych czy chodników, są załatwiane od ręki.

Łatwiej być w prezydium rady i w samym zarządzie, gdyż wtedy pewne wnioski są składane ustnie i załatwiane praktycznie na już. Gorzej jak jest się radnym bez funkcji.

W okręgu gminy Olsztyn jest troje radnych powiatowych. Ich działalność nie jest zbyt odczuwalna. Radne Danuta Tomza i Monika Kosielak w 27 miesięcy od początku kadencji złożyły po cztery wnioski do budżetu, a radny Adam Markowski jeden. W tym okresie wspomniani radni nie złożyli żadnego wniosku i interpelacji w imieniu mieszkańców.

Pełna lista aktywności radnych znajduje się poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKIJedna odpowiedź do “Gdzie są radni powiatowi?”

  1. B.śpiewak pisze:

    Ranym w poprzednich kadencjach byli też doktor Dul i chyba były dyrektor szkoły Milkiewicz. Jakoś ich sukcesów nie jestem sobie w stanie przypomnieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *