zachmurzenie duże
16°
15°
poniedziałek
Ministerstwo Zdrowia uruchomiło system eKolejka
07 stycznia 2021 r. | 13:09
0

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło system eKolejka umożliwiający kierowanie pacjentów na pobranie wymazu w kierunku SARS-CoV-2 do wybranego punktu mobilnego.

Po wystawieniu przez lekarza skierowania na test, pacjent otrzymuje SMS z rekomendacją terminu, godziny oraz lokalizacji testu. Jednocześnie punkt wymazowy otrzymuje informację, że pacjent został zapisany na określony dzień i godzinę. Dzięki otrzymanej informacji, punkt mobilny nie dokona zapisu na daną godzinę innego pacjenta.

Termin testu wskazany w systemie eKolejka uzależniony jest od liczny skierowań wystawionych przez lekarzy w danym dniu, nie może jednak przekroczyć 36 godzin od momentu wystawienia skierowania.

Dzięki systemowi e-Kolejka pacjent nie musi oczekiwać na wymaz, a mobilny punkt ma informacje o liczbie zapisanych pacjentów i wolnych terminach, na które może dokonywać zapisów tradycyjną metodą.

System informatyczny dedykowany punktom mobilnym umieszczony został na stronie ekolejka.mz.gov.pl. Logowanie do systemu zostało zintegrowane z Elektroniczną Platformą Logowania Ochrony Zdrowia (e-PLOZ).Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *