zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
Olsztyn zagra dla WOŚP
20 stycznia 2023 r. | 09:00
5

29 stycznia w Olsztynie odbędzie się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej informacja gminy w tym zakresie:
♥ W wielu sklepach i restauracjach na naszym terenie możecie już wrzucić pieniądze do sztabowych puszek stacjonarnych. 29 stycznia 2023 r. na naszym terenie będzie kwestowało wielu wolontariuszy z olsztyńskiego sztabu.
♥ Stowarzyszenie Sportowe Słońca Jury, jak co roku przebiegnie całą gminę z puszkami (szczegóły, trasy i godziny wkrótce).
♥ Biuro Turystyczne Włóczykije zorganizuje wycieczki po zamku.
♥ Włóczykije prowadzą już na swoim fanpage’u Facebook licytacje, są perełki!
♥ W Kusiętach odbędzie się MORSOWANIE organizowane przez Mariusza Żołędziewskiego, Dyrektora SP w Kusiętach i Marcina Pocha, Radnego Rady Miejskiej w Olsztynie (szczegóły wkrótce).
♥ Odbędzie się również ognisko, gdzie będzie można się ogrzać i zrelaksować – plac zabaw pod zamkiem.

I wszystkie te atrakcje jedynie po wrzuceniu pieniędzy do puszek!

♥ Nasz sztab posiada również wirtualną eskarbonkę! Możesz wspierać nawet bez wychodzenia z domu!
https://eskarbonka.wosp.org.pl/lqa2ly5 odpowiedzi na “Olsztyn zagra dla WOŚP”

 1. barabasz pisze:

  Nie chcę być niemiły, ale w Polsce wszyscy, wszedzie zbierają i żebrzą na dobry cel.
  Ciekawi mnie ilu tych “aktywistów” wrzuca godne sumy do puszki, czy też pan dyrektor, radny i inni, ograniczają się do rozumowania, że oni zbiorą, ale to wy ludzie, dajta…
  Tak samo jest z tymi pożal się boże celebrytami, co wystawiają jakieś fatałaszki czy też kolację z sobą na licytację, a wy płaćcie!

 2. Bolesnaprawda pisze:

  Jeżeli chodzi o radnych , to fakty są bolesne , świadczą o tym sesje Rady. Bezwolna masa głosuje zgodnie z wolą Pana Kucharskiego. Natomiast wracając do tematu, ciekaw ilu radnych będzie jutro kwestować albo hojnie licytować ? Wątpię , przecież odmroziliby sobie tyłki !!! Również zobaczymy jak owy szczytny cel wesprą gminni dyrektorzy ,, elita ” ,, elit”

  4
  1
  • bemben_pani_gebtur pisze:

   Mnie nie obchodzą ich kwesty. Chodzi o to, ilu z tych lokalnych celebrytów (lub wanna-be-celebrytów) da kasę na zbiórkę w tych bardzo trudnych czasach. Bo, że Winnie the Pooch z dyrektorem “Mamuno” idą pomorsować, to mnie wisi. Pytam, ile obaj wrzucicie do skrzynki WOŚP, a obaj macie dobre zarobki (Pooh ujawnia przecież oświadczenie majątkowe). Odmrażajcie sobie tyłeczki ile chcecie w wodzie stawiku kusięckiego, ale może pokażcie jak wrzucacie 500 zł do skrzyneczki na Owsiaka. Dajcie przykład. Zachęcać i aktywować, to może każdy.
   Moje pytanie brzmi: ilu tych dobrodziejów-zbieraczy, Włóczykijów wrzuci cokolwiek (także tych, co sie po wsiach przebiegną z puszką). Czy podarują tylko swoją dobrą energię i dobrę chęci, a po kasę wyciągną rękę do ludzi? Serio, ale to jest momentami śmieszne i zenujące, jak Lewandowski podarowujący swoje stare gacie.

 3. rafał_kosno pisze:

  Dodać warto jedną ważną rzecz: przez lata (teraz już nie) gmina Olsztyn organizowała ogromne imprezy w środku zimy, które oczywiście były finansowane z publicznych pieniędzy (w dobrych czasach jedną z nich prowadził jako spiker syn byłej dyrektorki GOKu). Koszty tych imprez, zapewne przekraczały to, co zebrano “na Owsiaka”. Tak było w dziesiątkach miejscowości w Polsce. Bez względu na dobre chęci, organizacja finałów WOŚP kosztuje… i to czasem więcej niż udało się zebrać w danej miejscowości. “Złoty melon” i miejscowi aktywiści, woleli nie myśleć, że to się nie spina finansowo, bo przecież nie można odmawiać WOŚP. Natomiast przyszły czasy, że trzeba myśleć o ekonomii, jak nigdy. Oczywiście od pewnego czasu “swiatełka do nieba” organizowane są z mniejszą pompą, bo samorządowcy i ludzie trochę przejrzeli na oczy.

 4. Bolesnaprawda pisze:

  Dlaczego cały dzień po ulicach chodziły dzieci ze szkół, które przebiegały bez opieki po głównych ulicach Olsztyna, natomiast gdzie byli starzy wyjadacze ? A może pan Kucharski ze swoimi radnymi by pochodził z puszeczką a przy okazji dowiedziałby się o tym co trapi mieszkańców Gminy. Cóż, nie ma to jak grzać tyłki w cieple i pozować to zdjęć ile to się zrobiło. Wstyd i jeszcze raz wstyd…
  Zaznaczam dzieci bez opieki dorosłych biegały po ulicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *