zachmurzenie małe
14°
12°
poniedziałek
Policjanci z Olsztyna pomagają uchodźcom z Ukrainy
24 marca 2022 r. | 12:18
0

Policjanci z Komisariatu Policji w Olsztynie nie tylko pomagają osobom, które znalazły schronienie na terenie powiatu częstochowskiego, ale również dbają o ich bezpieczeństwo. Mundurowi rozwieszają ulotki informujące o zagrożeniach związanych z handlem ludźmi i zaginięciami osób w języku ukraińskim i rozmawiają z osobami dorosłymi o bezpieczeństwie. Stróże prawa rozdają dzieciom elementy odblaskowe w ramach kampanii „Mamo! Tato! Tutaj jestem!”.

Na terenie naszego miasta i powiatu schronienie znalazło wiele osób, które w ostatnich dniach musiały opuścić swój dom w Ukrainie. Policjanci od początku wojny, która ma miejsce za wschodnią granicą, angażują się w pomoc uchodźcom. Pełniąca obowiązki komendanta komisariatu w Olsztynie podkomisarz Renata Ciechanowicz zorganizowała zbiórkę pieniędzy w jednostce, z których zakupione zostały owoce i słodycze dla dzieci z Ukrainy, przebywających w Siedlcu i Złotym Potoku. Razem z dzielnicowymi wczoraj zawiozła zakupione artykuły potrzebującym. Dzielnicowi natomiast rozmawiali z dorosłymi opiekunami, przekazując ulotki informujące o zagrożeniach w ich ojczystym języku. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *