zachmurzenie umiarkowane
23°
23°
piątek
Policjant z Olsztyna na wolnym zatrzymał pijanego kierowcę
11 marca 2022 r. | 11:44
0

Policjant z Olsztyna st. sierż. Mateusz Kępka ujął wczoraj 38-letniego mężczyznę, który kierując seatem, nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Okazało się, że w organizmie miał prawie 3,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Starszy sierżant Mateusz Kępka wracał wczoraj po służbie do domu, gdy na ulicy Mstowskiej w Olsztynie zauważył jadący "zygzakiem" pojazd. Kierujący seatem nie potrafił utrzymać prawidłowego toru jazdy. Najpierw najechał na krawężnik, a następnie na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu. Policjant zajechał drogę seatowi i po zatrzymaniu pojazdu wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kontynuowanie jazdy kierującemu. Za kierownicą seata siedział 38-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Jego zachowanie nie budziło wątpliwości, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to wykonane przez patrol policji z Olsztyna badanie. 38-latek był kompletnie pijany. Miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na stan upojenia, w jakim się znajdował, nie usłyszał wczoraj zarzutów. Dzisiaj zostaną z nim wykonane czynności procesowe. Oprócz wysokiej grzywny i zatrzymania prawa jazdy grozi mu też do 2 lat pozbawienia wolności. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *