zachmurzenie duże
16°
15°
poniedziałek
Próba cenzury na sesji Rady Gminy Olsztyn
24 lipca 2019 r. | 09:28
7

Wczoraj odbyła się sesja Rady Gminy Olsztyn, podczas której przewodniczący rady Janusz Konieczny wykazał się nieznajomością konstytucji RP. Konieczny, który jest radcą prawnym na "wniosek" pracownika gminy - radcy prawnego - chciał uniemożliwić mi nagrywanie sesji i robienie zdjęć, gdyż jego kolega po fachu nie życzył sobie filmowania.

Przepisy jasno określają zasady filmowania i robienia zdjęć na sesjach. Może to robić każdy i każdego filmować. Tego rodzaju próba cenzury przez Koniecznego jest niedopuszczalna, co po sesji mu oznajmiłem. Rozumiem, że w gminie Olsztyn nie ma żadnej opozycji do wójta i rady gminy, ale to nie powód, by przewodniczący i radca prawny z gminy stał ponad prawem.

Oprócz tego zajścia, sesja przebiegała w prawdziwej sielance. Nikt nie miał interpelacji, wniosków czy pytań. Wszyscy radni "podnosili ręce" jak chciała władza.

Poniżej znajdziecie wideo z samego zajścia.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Głosowanie ws. wyboru opłaty za śmieci

Gepostet von Gmina Olsztyn am Dienstag, 23. Juli 20197 odpowiedzi na “Próba cenzury na sesji Rady Gminy Olsztyn”

 1. Kusięta pisze:

  Ładnie się bawią ci starsi panowie

  13
  3
 2. Wojtek pisze:

  Wszystkie sesje Rady Gminy z sąsiedniego Janowa można sobie obejrzeć w internecie, w popularnym serwisie.

 3. zit38 pisze:

  dla goscia liczy sie tylko kasa

  6
  2
 4. Polsa pisze:

  Nie twarzowy ten prawnik hehehe

  7
  1
 5. kasiaz. pisze:

  Nareszcie jakiś powiew obiektywizmu w gminie, bo ten Biuletyn ma na każdym zdjęciu Pana Wójta.
  Nie rozumiem, dlaczego prawnik – czyli ktoś z jako takim obyciem, robi coś takiego, w dobie, kiedy to od razu trafi do sieci…
  Skoro tak bardzo ucisza się media, pewnie jest coś do ukrycia.

  9
  1
 6. Obiektywny pisze:

  Jaki prawnik takie prawo stosowane w Gminie. Obowiązek nagrywania sesji nałożony nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym jak widać nie dotyczy Radych i Wójta Gminy Olsztyn. “Można ‘ Czy radni wstydzą się podnoszonych zgodnie rączek i spuszczonych głów no cóż kto się sprzeciwi Wójtowi to chyba nic nie ugra. A mieszkańcy niech sobie radzą z nowymi podatkami i opłatami. A jak będzie mało na występy i propagandę to się sprzeda znowu działki i tereny atrakcyjne i posadzi kwiatki na rynku dla mydlenia oczy.

  2
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *