bezchmurnie
-3°
-7°
środa
Prokuratura skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Wójtowi Gminy Olsztyn! Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności
16 listopada 2021 r. | 12:03
4

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie skierowała do Sądu Rejonowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko Wójtowi Gminy Olsztyn, Tomaszowi K. w sprawie złożenia w okresie od 2018 roku do 2020 roku fałszywych oświadczeń majątkowych, poprzez zatajenie posiadania gospodarstwa rolnego, nabytego w maju 2017 roku oraz zarzut nadużycia funkcji, polegający na niewyłączeniu się od sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru, na którym znajduje się zatajona nieruchomość.

Za pierwsze przestępstwo z art. 233 §1 kodeksu karnego grozi Tomaszowi K. do 8 lat pozbawienia wolności, za drugie z art. 231 §1 i §2 kodeksu karnego do 10 lat pozbawienia wolności.

Nie ma jeszcze wyznaczonego terminu pierwszej rozprawy przed Sądem Rejonowym w Częstochowie.

PAWEŁ GĄSIORSKI4 odpowiedzi na “Prokuratura skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Wójtowi Gminy Olsztyn! Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności”

 1. Olsztyn pisze:

  TERAZ SIĘ SKOŃCZY RUMAKOWANIE

  43
  4
 2. jjh pisze:

  bardzo fajne info!!!! brawo pis!!!!

  49
  5
 3. Mieszkańec pisze:

  Hahaha,
  A taki ładny był, amerykansky!
  Niestety potwierdziły się chodzące od dawna pogłoski.
  Ciekawe czy GW wspomni o wybrykach swojego kolegi i czy pani Haładyj-wicewójt, opiszę sprawę w swoim propagandowym biuletynie!
  Żal mi i wstyd, że się mieszka w gminie kierowanej przez tak zakłamanych ludzi, że nawet na tak niskich szczeblach władzy panuje krętactwo. Jak w tym kraju żyć i uczciwie pracować, wierząc w sprawiedliwość… Szkoda słów…

  14
 4. Jan pisze:

  A zatem z podejrzanego stał się oskarżonym. Co na to Rada Gminy ? Chyła staje sie oczywistym, że nowa podwyżka płac go nie objęła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *