zachmurzenie duże
poniedziałek
ZUS przelał 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego
25 sierpnia 2020 r. | 12:49
0

W drugiej transzy płatności Zakład Ubezpieczeń Społecznych przelał na konta przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego ponad 44 mln zł w ramach Polskiego Bonu Turystycznego. Wsparcie otrzymało ok. 8,6 tys. podmiotów. Od początku sierpnia na rachunki bankowe firm trafiło 67 mln zł z bonów turystycznych.

- Przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego, które chcą przyjmować płatności bonem za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne, muszą wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną (POT). Można to zrobić wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Z każdym dniem zgłasza się coraz więcej firm, które chcą przyjmować płatności za swoje usługi bonem turystycznym. Obecnie jest ich już około 15,8 tysięcy. Dziś do wielu z nich trafiła kolejna transza płatności. Niektórzy otrzymali wpłatę w wysokości ponad 700 tys. zł.

- Aby płatności trafiały do przedsiębiorców turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, muszą one podać numer konta. Zdarza się bowiem, że niektóre numery rachunków są błędne lub zamknięte, dlatego apelujemy do przedsiębiorców, by zweryfikowali dane, które podają w formularzu - dodaje rzeczniczka.

Uprawnionych do pobrania bonów jest ponad 4 mln osób. W województwie śląskim - 451 tys. mieszkańców, obecnie bon w naszym regionie aktywowało ponad 95 tys. uprawnionych. W całym kraju Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już ok. 717 tys. bonów o łącznej wartości prawie 615 mln zł. Największe zainteresowanie bonami jest w woj. mazowieckim, śląskim oraz wielkopolskim.
Beneficjenci wykonali ok. 144 tys. płatności bonami na łączną kwotę ponad 100 mln zł.

Przypominamy, bon jest ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę, ani inne środki płatnicze.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *