zachmurzenie duże
16°
15°
poniedziałek
Miejsce Straceń w Olsztynie zostało wyremontowane
04 czerwca 2020 r. | 12:45
1

Urząd Gminy Olsztyn poinformował, że Miejscu Straceń w Olsztynie zostało wyremontowane.

Wyczyszczono i naprawiono bramę główną, mur, mogiły, groby oraz ławki znajdujące się na cmentarzu. Płaskorzeźby wykonane przez rzeźbiarza, Władysława Łydżbę zostały wyczyszczone chemicznie. Cały plac został odchwaszczony, wyczyszczony z kamieni, wymieniono także rabatki i naprawiono kostkę brukową. Zakupiono 10 nowych ławek, które posłużą turystom i osobom odwiedzającym cmentarz, jako miejsce odpoczynku. Koszt wszystkich prac wyniósł ponad 100 000 zł. /UG/Jedna odpowiedź do “Miejsce Straceń w Olsztynie zostało wyremontowane”

  1. gregory_szecuwka pisze:

    Jeszcze ktoś mógłby posprzątać cmentarz parafialny, przy którym, szczególnie z tyłu, jest okropny bajzel. Ksiądz nic a nic nie dba. Niech zobaczą, jaki porządek jest na innych okolicznych cmentarzach, np. w Zrębicach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *