pochmurnie
13°
czwartek
Mieszkaniec gminy Olsztyn dostał 5000 zł kary za złamanie kwarantanny!
08 kwietnia 2020 r. | 10:55
0

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Częstochowie wydał pierwsze decyzje administracyjne za naruszenie obowiązku kwarantanny. Na dwóch mieszkańców Częstochowy i jednego mieszkańca gminy Olsztyn, nieprzestrzegających zasad kwarantanny nałożył karę pieniężną w wysokości 5 tys. zł. Policjanci, którzy regularnie dokonywali sprawdzeń mężczyzn objętych kwarantanną, kilkukrotnie nie zastali ich w miejscu przebywania. Jak się okazało, wychodzili oni na zakupy, na spacery, a jeden z mieszkańców Częstochowy spotykał się też ze znajomymi.

W pierwszy kwietniowy weekend stróże prawa wylegitymowali prawie 1,4 ty. osób, które w tym czasie przebywały poza miejscem zamieszkania. Dokonali kontroli prawie 800 pojazdów transportu zbiorowego pod kątem przewożonej liczby osób. Ujawnili prawie 1 tys. przypadków łamania nakazów i zakazów obowiązujących w związku z epidemią koronawirusa - 900 mieszkańców powiatu częstochowskiego zostało pouczonych, a na 90 nałożono mandaty karne. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *