zachmurzenie duże
24°
21°
sobota
Noś maseczki w busach!
15 grudnia 2021 r. | 12:51
0

Poniżej przedstawiam prośbę Urzędu Gminy Olsztyn w sprawie noszenia maseczek w busach.

W związku z licznymi zgłoszeniami w sprawie nieprzestrzegania przez pasażerów obowiązku zakrywania ust i nosa w środkach transportu zbiorowego, przypominamy, że zgodnie z art. 116 § 1a kodeksu wykroczeń (dodany Dz.U. z 2020 r. poz. 2112) „Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany.”

Bardzo prosimy o przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Informujemy, iż w przypadku braku maseczki, można ją pobrać u kierowcy busa.

Pamiętajmy – komunikacja publiczna jest bezpieczna, jeśli zachowujemy się odpowiedzialnie.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *