zachmurzenie duże
poniedziałek
Nowa droga do Olsztyna
04 listopada 2021 r. | 11:47
0

Za prawie 45 mln złotych Miasto Częstochowa do 2025 roku zbuduje nowe połączenie drogowe i rowerowe w kierunku Gminy Olsztyn. Właśnie pozyskało na ten cel 30 mln zł z programu rządowego Polski Ład.

Obecnie do Olsztyna można dojechać także przez miejskie tereny przemysłowe obok Huty Guardian i walcowni blach grubych. Ale ciąg dalszy tej drogi w kierunku Olsztyna jest mało przyjazny: trzeba pokonać tory, wykroty a droga jest bardzo wąska. I tu mamy dobrą wiadomość. Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie zaprojektował przedłużenie ul. Korfantego – nową drogę o dobrych parametrach wraz ze ścieżką rowerową, a kilka dni temu uzyskał zapewnienie o dofinansowaniu tej inwestycji z rządowego programu Polski Ład w wysokości 30 mln zł.

Do połączenia przedłużenia Korfantego i ścieżek rowerowych dojdzie na granicy gminy Olsztyn i Częstochowy w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego.
Projekt zakłada budowę nowego 1,8 kilometrowego i połączenie jej z drogą krajową DK-46 – ulicą Bugajską oraz budowę ścieżki rowerowej łączącej się z istniejącą ścieżką rowerową wybudowaną przez Gminę Olsztyn.

Duży koszt inwestycji związany jest z przebiciem tunelu pod torami kolejowymi, budową węzłów drogowych tzw. ślimaków w miejscu skrzyżowania z DK- 46 oraz pracami związanymi z infrastrukturą wodno-kanalizacyjną i odwodnieniem.

Miasto jest na etapie uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Planowany termin rozpoczęcia prac to druga połowa 2022 r.
Całkowita wartość projektu to prawie 45 mln zł. /UG Olsztyn/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *