zachmurzenie umiarkowane
UMiG w Olsztynie
Nowy parking w Olsztynie
02 marca 2023 r. | 12:30

Urząd Miasta i Gminy w Olsztynie poinformował, że gmina wybudowała parking dla mieszkańców. Jak poinformowała gmina, korzystanie z parkingu na razie jest bezpłatne dla wszystkich. Wjechać na parking można od ul. Zamkowej. Parking posiada 40 miejsc parkingowych, w tym 3 miejsca dla osób z niepełnosprawnościami.

Przy wjeździe na parking kierowca pobiera z parkomatu darmowy bilet, który w chwili wyjazdu należy przyłożyć do terminala, aby otworzyć szlaban.

Od maja 2023 r. parking będzie płatny w weekendy i święta.

2 odpowiedzi na “Nowy parking w Olsztynie”

1. adrian pisze:

Wczas się skapnęli z tym parkingiem. Po przebudowie rynku i naustawianiu tam “kapliczek” znalezienie miejsca było niekiedy problemem. Jeżeli ktoś miał iść do urzędu albo na pocztę i zapłacić “parkingowe” u pana Be, to wielu ludzi wolało stanąć pod kościołem za darmo, a sprawy pocztowe załatwiali gdzie indziej. Nie wiem, czy nie jest już trochę za późno z tym parkingiem. Dlaczego wydawano kasę na pioseneczki o Olsztynie i głupoty, a na tak potrzebną rzecz, nie?

2. adrian_konkol_kotysuw pisze: