pochmurnie
13°
czwartek
Olsztyn chce być miastem, wójt burmistrzem
04 grudnia 2020 r. | 12:17
14

7 grudnia ruszają konsultacje społeczne z mieszkańcami Gminy Olsztyn dotyczące wniosku o nadanie miejscowości Olsztyn statusu miasta.

Konsultacje potrwają do 15 stycznia 2021 roku. Wypowiedzieć się można tylko w formie pisemnej. Ankieta zawiera pytanie "Czy jest Pani/Pan za nadaniem miejscowości Olsztyn statusu miasta?". Można się z nią zapoznać TUTAJ.

Wypełnione ankiety konsultacyjne należy przesyłać pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@olsztyn-jurajski.pl. lub składać do Urzędu Gminy Olsztyn, Pl. Piłsudskiego 10.

PAWEŁ GĄSIORSKI14 odpowiedzi na “Olsztyn chce być miastem, wójt burmistrzem”

 1. krzysiek pisze:

  Gdzie można pobrać ankiety ?

 2. tutejszy pisze:

  A jak to ma się to dwóch kadencji wójta? Czy w sytuacji, gdy Olsztyn faktycznie zostanie miastem, to kadencje włodarza gminy i miasta liczą się od nowa, czy też obecny wójt nie będzie mógł już kandydować na trzecią kadencję od wprowadzenia ograniczeń? Czy ktoś zna zapisy prawa w tej kwestii?

  • Mieszkaniec pisze:

   Nie ma mowy o trzeciej kadencji w przypadku zmiany statusu gminy z wiejskiej na wiejsko – miejskiej. Wynika to z ustawy o samorządzie.

 3. tutejszy pisze:

  dzięki

  • jożin pisze:

   A jak już o zamku mowa to wam powiem taką historię. Miałem znajomego ze Szczecina i raz mnie odwiedził, przy okazji postanowił odwiedzić też zamek. Nie było mnie z nim. Wraca taki rozżalony i mówi tak mniej więcej, że Olsztyn ciekawy, ale z takim poziomem chamstwa jak u osób, które sprzedawały bilety na zamek to się w życiu nie spotkał.
   Pytam o co chodzi. A on, że jak próbował się dowiedzieć “od takiego starszego pana z brodawką”, jak można wejść, bo nie znał okolicy i po prostu chciał wejść z boku, bo został zwyzywany od ch… i niemal zaatakowany. Dopiero potem się skapnąłem o kogo mu chodziło 🙂
   Także Zamek Olsztyński sam sobie wystawiał laurkę zatrudnianiem prymitywów i pijaków.

 4. krystian_samuel pisze:

  A czy nie odbierze to czasem możliwości prowadzenia w tym pożal się boże “mieście” możliwości prowadzenia agroturystyki? Poszukajcie o tym. To działanie wymierzone w wielu, którzy taką działalność prowadzą, albo chcieliby prowadzić. Po drugie trzeba będzie zlikwidować sołectwo i odebrać mu zamek czyli żyłe złota dla wielu, którzy to obsiedli. Ciemno to widze 😀

  6
  2
  • Mieszkaniec pisze:

   Po pierwsze agroturystyka w Olsztynie to śmieszna sprawa. Prawdziwa agroturystyka oferuje kontakt z naturą, zwierzętami, jest możliwość karmienia zwierząt. Która agroturystyka w Olsztynie to oferuje? W Olsztynie w większości przypadków jest to zwykły wynajem pokoi głównie dla robotników. Po drugie proszę sobie poczytać przepisy prawa – sołtys może być w mieście. Po trzecie zamek w Olsztynie nie należy do sołtysa tylko do olsztyńskiej Wspólnoty Gruntowej.

   8
   2
 5. Mieszkaniec pisze:

  Moje zdanie jest inne .Czy w takim razie osoby mające agroturystykę mają z niej zrezygnować bo tak chce wójt?co z ich wkładem w to wszystko? Co z tego mają mieć mieszkańcy nic. Natomiast zarząd będzie miał wyższe pensje,diety. Oczywiście wszystkie wyższe opłaty będą dokumentowane tym że jesteśmy mieszkańcami miasta i to wynika z tego faktu.Po co te zmiany tyle lat byliśmy wsią i w niczym to nie przeszkadzalo

  12
  3
 6. tutejszy pisze:

  Pytanie na poprawę humoru. Jeśli Olsztyn zostanie miastem, to zmieni znaczenie bądź straci ważność nasze okoliczne powiedzonko: “Jadę do miasta”. W tej chwili oznacza to oczywiście podróż do Częstochowy. A jak to będzie później? :o)

  5
  1
 7. Kornelia pisze:

  No cóż, widzę że odbija radnym i zamiast ważnymi rzeczami się zająć to prestiżu się zachciewa. Ciekawa jestem co na to nasz świetny rząd… Bo to on zadecyduje czy nadać prawa miejskie…… kiedyś prawa miejskie Olsztyn miał ale to było za czasów Hitlera… W sumie to się nie zdziwię gbyby coś… Rząd różne głupie rzeczy robi i decyzje podejmuje bezsensowne więc kto wie…..

  6
  1
  • Mieszkaniec pisze:

   Proponuje trochę lekcji historii: prawa miejskie zostały zabrane Olsztynowi przez rosyjskiego cara po powstaniu styczniowym. Była to kara za patriotyczny zryw mieszkańców Olsztyna. Dla Pani wiedzy to Hitlera nie było jeszcze na świecie.

   • jożin pisze:

    Oho, chyba radny TM znowu dorwał się do klawiatury. Ale jako historyk powinien się jeszcze dokształcić, bo to tym “zrywie śmieciowym” zaczyna używać pseudonimu XD

    4
    1
 8. Mieszkaniec pisze:

  Chodzi o to że zrobi się więcej etatów dla rodziny. Przecież o to chodzi.A my mieszkańcy no cóż nic nie zyskamy tylko będziemy płacić podatki na więcej urzędników

  9
  3
 9. mary_noska pisze:

  Jednym z radnych, który nad tym pracował i lansuje tą koncepcję jest Marek Romański.
  Panie Romański, gdzie pan był w kwestii opłaty za wywóz śmieci? A może też pan nie wiedział, za czym głosuje jak oficer Kotwa, który sam to publicznie pisał.
  W każdym razie, drogie ludziska, przy następnych wyborach głos należy oddawać ŚWIA-DO-MIE. Tego przynajmniej nas uczy ta żałosna ekipa.

  15
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *