zachmurzenie duże
14°
13°
niedziela
Olsztyn zakazał stawiania betonowych płotów!
27 lipca 2019 r. | 09:17
3

Gmina Olsztyn jest pierwszą gminą w powiecie częstochowskim, która zakazała stawiania ogrodzeń z prefabrykatów betonowych.

Ogrodzenie powinno być również dopasowane do stylu domu jaki projektujemy, a przede wszystkim regionu w jakim się znajdujemy. Zgodnie z nowelizacją Ustawy Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 1202 ze zm.), procedura budowy ogrodzenia została znacznie uproszczona. Pozwala ona na budowę ogrodzeń, które nie przekraczają wysokości 2,2 m od poziomu terenu, bez zbędnych formalności. Niemniej jednak forma i wymiary ogrodzenia nie mogą być w sprzeczności z zapisami obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru, na którym zlokalizowana jest nieruchomość.

Z uwagi na ład przestrzenny zapisy miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Olsztyn zakazują realizacji ogrodzeń z prefabrykatów betonowych - informuje Urząd Gminy Olsztyn. Ponadto, należy pamiętać, iż ustalenia miejscowego planu określają odległości noworealizowanych i przebudowywanych ogrodzeń dla terenów przyległych do dróg.3 odpowiedzi na “Olsztyn zakazał stawiania betonowych płotów!”

  1. Dodek pisze:

    Nie wydaje mi się aby była pierwszą w powiecie bo już w zeszłym roku miejscowe plan zagospodarowania na terenie gminy konopiska w Aleksandrii zarabiał postawienia takiego ogrodzenia

  2. sasuła pisze:

    Władza w gminie otacza się bogatymi ludźmi. Natomiast ci zwykli, którzy muszą płacić podatki na pochody Bachusa, jęczące Czesławy i inne balonowe promocje, stawiają sobie płoty w stylu takim, na jaki ich stać. Ciekawe czy płot w Białym Borku pasuje stylowo do budowli? Może by tak referendum?

  3. Wojtek pisze:

    Może ktoś oświeci nas, czytelników, co grozi za ustawienie takiego ogrodzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *