bezchmurnie
11°
niedziela
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Oszukali staruszkę z Olsztyna. Straciła ponad 20 tys. zł!
12 grudnia 2019 r. | 09:11
0

Częstochowscy kryminalni prowadzą dochodzenie w sprawie oszustw metodą „na policjanta”, do których doszło 10 września 2019 roku w miejscowościach Olsztyn i Hutki. Na kłamstwo o śmiertelnym wypadku córki lub syna, oszukane zostały dwie seniorki, a każda z nich straciła po ponad 20 tyś.zł. Jeśli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek informacje dotyczące zdarzeń, bądź rozpoznaje osoby z portretów pamięciowych, prosimy o kontakt z KMP w Częstochowie lub z najbliższą jednostką policji.

Częstochowscy śledczy poszukują sprawców, którzy 10 września 2019 roku oszukali dwie seniorki z Olsztyna i Hutek metodą „na policjanta” oraz prawdopodobnie usiłowali oszukać kilkadziesiąt innych osób – mieszkańców różnych miejscowości w powiecie częstochowskim. Na podstawie informacji przekazanych przez pokrzywdzone, sporządzono portret pamięciowy rzekomego kuriera policyjnego, który prezentujemy poniżej.

Próby wyłudzenia pieniędzy miały praktycznie taki sam scenariusz polegający na tym, iż mężczyzna podający się za policjanta informował, że syn lub córka miała wypadek i potrzebna jest znaczną kwotę pieniędzy na "załatwienie sprawy". Następnie po pieniądze miał się zgłosić fałszywy policjant, któremu należy je przekazać.

Zdecydowana większość potencjalnych pokrzywdzonych – najczęściej seniorów, nie dała się nabrać i zgodnie z policyjnymi zaleceniami rozłączali się i dzwonili na nr alarmowe 112 i 997 lub bezpośrednio do swojej prawdziwej rodziny.

Osoby, które rozpoznają sprawców z portretów pamięciowych proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Częstochowie z Wydziałem PPM tel. 34 369 14 12 lub z prowadzącym sprawę nadkom. Robert Wilk tel. 34 369 11 81. /KMP w Częstochowie/

OLYMPUS DIGITAL CAMERADodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *