zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
fot. I.Skorupa, Piotr Mrówka / UG Poczesna
Otwarto “środek” Zamku w Olsztynie
02 października 2023 r. | 12:03
2

30 września odbyło się uroczyste otwarcie zrekonstruowanej części olsztyńskiego zamku.

Wspólnota Gruntowa w Olsztynie z funduszy unijnych sfinansowała remont ruin, który pochłonął ponad 12 mln zł. Prace konserwacyjne objęły m.in. wzmocnienie murów zamku, powstanie platformy widokowej i klatki schodowej w baszcie. W baszcie studziennej odtworzono oryginalne kondygnacje, zrekonstruowano okna i otwory strzelnicze. Wewnątrz powstała klatka schodowa, w której po drewnianych schodach można wejść na poszczególne poziomy. Dla turystów będzie także udostępniona obszerna jaskinia zamkowa dolna.

Iwona Skorupa / GCKIiR w Poczesnej

fot. I.Skorupa, Piotr Mrówka / UG Poczesna

fot. I.Skorupa, Piotr Mrówka / UG Poczesna

fot. I.Skorupa, Piotr Mrówka / UG Poczesna

fot. I.Skorupa, Piotr Mrówka / UG Poczesna

fot. I.Skorupa, Piotr Mrówka / UG Poczesna2 odpowiedzi na “Otwarto “środek” Zamku w Olsztynie”

  1. Kusiętnik pisze:

    Te zamki bardzo tracą na próbach odbudowy. Lasecki zrobił z Bobolic kurnik, teraz robi z Mirowa. Chodzi o to, że to wszystko jest współczesna interpretacja: klinkier, równiótkie fugi. Jak z katalogu ikei. I to wygląda sztucznie.

    5
    3
  2. Setnik pisze:

    Najlepiej niech wszystko rozpadnie się w pył… Trudno słuchać podovnych bredni i banialuk. Ludzi, którzy dają drugie życie takim obiektom, należy chwalić i doceniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *